Bu skandal anlar, çevredeki bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi ve sosyal medyada viral hale geldi.

Görüntülerde, otoparkın çatısında park halinde bulunan 6 araç ve bir motosiklet varken, 2 otomobilin drift yaptığı görülüyor. Bu tehlikeli ve sorumsuz davranış, hastane otoparkında bulunan diğer araçlar ve vatandaşlar için büyük risk oluşturdu.

Olay üzerine Ankara Valiliği harekete geçti. Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada, drift yapan araçlara ve görüntülerde tespit edilen diğer iki araca Karayolları Trafik Kanunu uyarınca toplam 96 bin 699 TL idari para cezasıuygulandığı belirtildi.

Ayrıca, otopark kameralarından kural ihlali yapan diğer araçların tespitine yönelik çalışmaların sürdürüldüğü ve şüpheli kişiler hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yasal işlemlere başlanıldığı ifade edildi.

Bu skandal olay, hastane otoparklarının ne kadar güvensiz olduğunu gözler önüne seriyor. Yetkililerden bu tür olayların tekrarlanmaması için gerekli önlemleri almaları bekleniyor.

Ankarahaberleri.net olarak, bu tür sorumsuz davranışları kınıyor ve yetkililerden caydırıcı cezalar verilmesini talep ediyoruz.