Operasyonda sahte peynir, zeytin, süt ürünleri ve diğer gıda malzemeleri ele geçirildi. Yapılan incelemelerde, son tüketim tarihi geçmiş ve küflenmiş ürünlerin geri dönüştürülerek piyasaya sürülmek üzere hazırlandığı tespit edildi. Mısır unu kullanılarak peynir üretildiği de ortaya çıktı. Hijyen ve sağlık koşullarından yoksun ortamda üretilen ürünler, sahte etiketlerle satışa sunuluyordu.

Vali Şahin Uyardı: "Vatandaşlarımız Dikkatli Olsun!"

Ankara Valisi Vasip Şahin, operasyonla ilgili yaptığı açıklamada, son zamanlarda kolluk kuvvetleri ve Tarım İl Müdürlüğü'nün sahte gıdalarla mücadeleye büyük önem verdiğini ve sıkı denetimler yapıldığını belirtti. Şahin, yılbaşından bu yana 6 operasyonda 150 ton bozuk ve sahte gıdanın ele geçirildiğini ve sorumluların adalete teslim edildiğini ifade etti. Vali Şahin, vatandaşları ucuz gıdalara ve internet üzerinden satılan gıdalara karşı dikkatli olmaya çağırdı. Şüpheli durumlarda yetkililere haber vermeyi ve gıdaların laboratuvarlarda test edilmesini istemeyi tavsiye etti.

Vali Şahin, vatandaşların gıda ile ilgili şikayetlerini her zaman İl Jandarma Komutanlığı ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'ne iletebileceklerini de sözlerine ekledi.