Edinilen bilgilere göre, İnşaat Mühendisi Murat Keklik, 14 yaşındaki oğlu Yağız ve 11 yaşındaki kızı Doğa'yı evde rehin aldı. Ailenin fertleri arasında yaşanan bir tartışma sonrası Murat Keklik'in silah çektiği ve çocuklarını rehin aldığı öğrenildi.

Olay ihbarı üzerine olay yerine sevk edilen polis ve sağlık ekipleri, eve girdiklerinde Murat Keklik'in çocuklarını tabancayla vurmuş ve ardından aynı silahla kendisini de vurmuş olduğunu gördüler. Eve giren ekiplerce yapılan kontrolde baba ve iki çocuğun da hayatlarını kaybettiği teyit edildi.

Murat Keklik ve çocuklarının cansız bedenleri, Cumhuriyet savcısı ve ekiplerin olay yerindeki incelemesinin ardından Ankara Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

Olayda sinir krizi geçiren anne Cemile Yıldız Keklik ise sağlık ekipleri tarafından ambulansa alındı. Cemile Yıldız Keklik'in olay yerinde sakinleştirildiği ve hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Murat Keklik'in alkol ve kumar bağımlısı olduğu ve Cemile Yıldız Keklik ile boşanma aşamasında olduğu da gelen bilgiler arasında.

Bu trajik olay, Ankara'da büyük üzüntüye yol açtı. Ailenin yakınları ve komşuları taziyelerini kabul ediyor.

Ankarahaberleri.net olarak bu üzücü olayı kınıyor ve merhumlara Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.