Ardından aynı silahla kendisine ateş ederek intihar etti.

Olay, Keçiören ilçesine bağlı 19 Mayıs Mahallesi'nde bulunan bir apartman dairesinde 14 Mayıs 2024 günü sabah saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Veysel Öztürk, eşiyle bilinmeyen bir nedenle tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine Öztürk, beylik tabancasıyla önce eşine, ardından da çocuklarına ateş etti. Saldırının ardından aynı silahla kendisini de vuran Öztürk hayatını kaybetti.

Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri, Veysel Öztürk, Hasret Öztürk ve çocuklarının hayatlarının kaybolduğunu teyit etti. Ailenin cenazeleri Adli Tıp Kurumuna kaldırılırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Komşular Şokta!

Komşulardan Gülşen Akdemir, olayla ilgili şunları söyledi: "Sokakta polisleri gördüm. Ne olduğunu öğrenmeye çalıştım. Birinin eşini, çocuklarını ve kendisini vurduğunu söylediler. Saldırgan kişi polismiş. Görevden gelmiş. Eşiyle boşanma aşamasında olduğunu duyduk. Silahına da susturucu takmış. Kendilerini tanırdık. Burada 10 senedir komşumuzdu. Daha önce hiç kavgalarını görmemiştik."

Ekonomik Sorunlar mı Tetikledi?

Veysel Öztürk'ün evinde intihar notu da bulundu. Notta ekonomik sorunlardan bahsettiği belirtilen Öztürk'ün intihar mektubu da incelemeye alındı.

Polis Memuru Veysel Öztürk Kimdi?

Veysel Öztürk, aslen Yozgatlı olup, Hatay Emniyet Müdürlüğü'nde Silah Patlayıcılar Büro Amirliği görevinde bulunuyordu. 2023 yılında Özel Harekat Daire Başkanlığından Hatay Özel Harekat Şube Müdürlüğü'ne tayin edilen Öztürk, 2024 yılında ise Silah Patlayıcılar Büro Amirliğine atanmıştı.

Aile Yozgat'ta Toprağa Verilecek

Veysel Öztürk, Hasret Öztürk ve çocukları Mustafa Öztürk ve Nisa Nur Öztürk'ün cenazelerinin Yozgat'ta defnedileceği öğrenildi.