Her Gün 6 Sefer Yapılacak

Bakan Uraloğlu'nun açıklamasına göre, tren seferleri her gün 6 kez düzenlenecek. Ankara'dan 06:10, 12:25 ve 17:40 saatlerinde, Elmadağ'dan ise 07:20, 13:30 ve 18:55 saatlerinde hareket edecek olan trenler, vatandaşlara konforlu ve güvenli bir seyahat imkanı sunacak.

Seyahat Süresi 40-45 Dakika

Trenlerin seyahat süresi 40-45 dakika olarak belirlendi. Ankara ve Elmadağ arasındaki ulaşımı kolaylaştıracak olan tren seferleri, bölgedeki ticareti ve turizmi de canlandırması bekleniyor.

Uygun Fiyatlı Biletler

Bakan Uraloğlu, tren seferlerinde bilet fiyatlarının da uygun seviyede tutulduğunu bildirdi. Tam parkur ücreti 55 TL, diğer istasyonlar için ise 40 TL olarak belirlenen biletler, vatandaşların bütçesini zorlamayacak.

Bakan Uraloğlu'ndan Açıklamalar

Bakan Uraloğlu, demiryollarını devlet politikası olarak ele aldıklarını ve son 22 yılda demiryollarına 57 milyar doların üzerinde yatırım yaptıklarını vurguladı. Türkiye'yi yarım asırlık hayalimiz olan Yüksek Hızlı Tren ile tanıştırdıklarını ve vatandaşların seyahatlerinde demiryollarını tercih etmeye başladığını belirten Uraloğlu, "Ankara-Elmadağ Bölgesel Tren Seferi de bu yatırımlarımızın bir sonucudur. Bu seferler bölgeye birçok fayda sağlayacak" dedi.

Haberin Öne Çıkan Noktaları:

  • Ankara-Elmadağ Bölgesel Tren Seferi 21 Mart'ta başlıyor.
  • Trenler her gün 6 sefer yapacak.
  • Seyahat süresi 40-45 dakika olacak.
  • Bilet fiyatları uygun seviyede tutuldu.
  • Tren seferleri bölgeye birçok fayda sağlayacak.