Halk sağlığını tehlikeye atan ve görüntü kirliliğine yol açan metruk yapılar, belediye ekipleri tarafından titizlikle tespit edildi. Terk edilmiş gecekondular da bu kapsamda tek tek belirlenerek yıkım işlemine alındı.

Muhtarlardan ve mahalle sakinlerinden gelen şikayetler de göz ardı edilmedi. Altındağ Belediye Başkanı Dr. Veysel Tiryaki, metruk yapıların yıkımına devam edeceklerini ve ilçede tehdit unsuru oluşturan tüm yapıların ortadan kaldırılacağını açıkladı.

Başkan Tiryaki şunları söyledi:

"İlçemizde görüntü kirliliği oluşturan ve halkın sağlığını ve güvenliğini tehdit eden metruk yapıların yıkımına devam ediyoruz. Metruk yapılarla mücadele konusunda kararlıyız. Gelişim ve dönüşümün öncüsü olmayı sürdüreceğiz."

Vatandaşlardan da Destek Bekleniyor

Başkan Tiryaki, bu konuda vatandaşların desteğinin de çok önemli olduğunu vurgulayarak, mahallelerinde bulunan metruk yapıları ve terk edilmiş gecekonduları Altın Masa Çağrı Merkezi'ne (444 3919) bildirebileceklerini belirtti.

Ankarahaberleri.net olarak, Altındağ Belediyesi'nin bu çalışmasını takdir ediyor ve modern bir şehir için atılan bu adımları destekliyoruz.