Akşener, Yavaş'ın CHP'ye karşı tutumunun İYİ Parti'ye geldiğinde "aslan kesildiğini", ancak CHP söz konusu olduğunda "munis ve itaatkar" bir tavır sergilediğini belirtti.

Akşener, İYİ Parti'nin her türlü engellemeye ve iftiraya rağmen pazar günü Türkiye'nin tüm illerinde kendi adaylarıyla seçime gireceğini vurgulayarak, "Milletimizin öznesi olduğu, seçmenin velinimet olduğu hür ve bağımsız bir siyasetin yolunu açıyoruz." dedi.

Milletin istikbaline yönelik tehditlerle mücadele etmek için ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden Akşener, "Haksızlık gördüğümüzde kim olursa olsun hakkı savunanlar, haksızlığa uğrayanların yanında duranlardan olduk." şeklinde konuştu.

Akşener, geçmişte CHP'den istifa eden ve İYİ Parti'ye katılan isimlerin haksızlığa uğradıklarında yanlarında olduklarını ancak şimdi bu kişilerin zorbalar haline geldiğini belirterek, "Biz onlardan saygı bekledik, onlar bizi parya gördü. Biz onlardan ahlak bekledik, onlar ise her türlü ahlaksızlığı yaptı." şeklinde konuştu.

Akşener, Yavaş'ın bir televizyon programındaki sözlerini de eleştirerek, "İzleyince vallahi şaşırdım, böyle bir ahlaksızlıkla böbürlenen bu şuursuzluğa şaşırdım. Bundan daha 12 ay önce görmek isteyip de maalesef göremediğimiz bu cürete, bu öz güvene, bu cesarete şaşırdım." ifadelerini kullandı.