Milli Güreşçi Kayaalp'i, Esenboğa Havaalanı'nda Büyükşehir Belediyesi ASKİ Spor Kulübü Asbaşkanı Bülent Yılmaz, kulüp sporcuları ve antrenörleri ile yakın arkadaşları çiçeklerle ve alkışlarla karşıladı.

Altındağlı sporcunun muhteşem başarısı Altındağlı sporcunun muhteşem başarısı

,RUS RAKİBİNİ YENEREK 8. KEZ AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU

Rusya Federasyonu'na bağlı Dağıstan Özerk Cumhuriyeti'nde düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda, Rus rakibini yenerek grekoromen stil 130 kiloda altın madalyanın sahibi olan Kayaalp, ülkemize bu gururu 8. kez yaşatmış oldu. Havaalanına gelişinde vatandaşların da yoğun ilgisiyle karşılaşan Kayaalp, herkesle tek tek tokalaşıp fotoğraf çektirdi ve tebrikleri kabul etti.

"BOZOK YAYLASI'NIN YİĞİT EVLADI HOŞGELDİN"

Havaalanı'ndaki karşılamanın ardından ASKİ Spor Salonu'na geçen şampiyon güreşçi Kayaalp, "8. kez Avrupa'yı sallayan Bozok yaylasının yiğit evladı hoş geldin" pankartlarıyla karşılandı. Şampiyonluğunu çocukluk arkadaşları ve sporcu arkadaşlarıyla birlikte kutlayan Kayaalp, şampiyonluk pastasını da kesti.

"ÜLKEMİZE ALTIN MADALYA KAZANDIRMAK MUTLULUK VERİCİ"

Uluslararası müsabakalarda 9 kez üst üste final yaparak, 8 kez de şampiyonluğa ulaştığını belirten Kayaalp, duygularını şu sözlerle ifade etti: "Çok mutluyum. Yıl boyunca büyük bir uğraş vererek ülkemize altın madalya kazandırıp, İstiklal Marşımızı söyletebilmek ve halkımızı gururlandırmak gerçekten de çok mutluluk verici bir olay."