Danıştay, 36 Zabıt Katibi Alacak

Danıştay, 657 sayılı kanunun 4/B maddesine göre istihdam edilmek üzere sözleşmeli 36 zabıt katibi alacak.

03 Şubat 2013 Pazar 19:01
Danıştay, 36 Zabıt Katibi Alacak

 

Danıştay, 657 sayılı kanunun 4/B maddesine göre istihdam edilmek üzere sözleşmeli 36 zabıt katibi alacak. Yerleştirmesi yapılan adaylardan en az önlisans mezunu olanlara aylık brüt yaklaşık bin 500, diğerlerine ise yaklaşık bin 460 lira verilecek.
 
Başvurular 4 Şubat 2013 Pazartesi günü saat 9.00'da başlayacak, 15 Şubat 2013 Cuma günü saat 17.30'da sona erecek. Sınavın yapılacağı yılın son günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak, (31/12/1978 ve daha sonra doğmuş olanlar) başvurabilecek. 2012-KPSS lisans ve 2012-KPSS ortaöğretim/önlisans sonuçlarına göre lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekiyor.
 
Adaylardan istenen bazı şartlar ise şöyle: Fakülte veya Yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesinden mezun olmak. (Bu maddede sayılan öğretim kurumlarından mezun olanlardan daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.)
 
Diğer lise veya dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak. (Bu maddede sayılan öğretim kurumlarının ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olanlardan daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir. Öte yandan, Ticaret Liselerinin yukarıda sayılan bölümler dışındaki bölümlerinden mezun olanlardan, örgün eğitim yoluyla verilen bilgisayar ya da daktilografi dersini başarıyla tamamladıklarını resmi olarak belgelemeleri halinde, daktilo veya bilgisayar sertifikası istenilmeyecek.)
 
ÜÇ DAKİKADA EN AZ 90 KELİME YAZABİLMEK GEREKİYOR
 
Bunların dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olup, en son başvuru tarihi itibarıyla Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo veya bilgisayar sertifikasına sahip olmak. (Örgün eğitim yoluyla verilen bilgisayar ya da daktilografi dersini başarıyla tamamladığını resmi olarak belgeleyenlerden daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecek.) Yapılacak uygulama sınavında, sınav komisyonunca belirlenecek metinden bilgisayar ile imla kurallarına ve noktalama işaretlerine uygun olarak, yanlışsız, vuruş hesabı yapılmadan üç dakikada en az 90 kelime yazabilmek şartı aranıyor.
 
Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliği'nin 11'inci maddesi uyarınca; doğru kelime sayısının belirlenmesinde, verilen metne sadık kalınıp kalınmadığı, yanlış yazılan kelime sayısı ile yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığı göz önünde bulundurulacak. Vuruş hesabı yapılmadan üç dakikada yanlışsız olarak en az 90 kelime yazamayan adaylar sözlü sınavına alınmayacaklar.
 
Posta veya kargo ile yapılacak başvuruların, başvurunun son günü mesai bitimine kadar Danıştay Başkanlığına ulaşması gerekiyor. Bu tarihten sonra ulaşacak başvurular dikkate alınmayacak.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.