Başkan Melih Gökçek, Twitter hesabından, Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün Ankara Güvenpark’tan İstanbul’a doğru başlattığı demokrasi yürüyüşüyle ilgili uyarılarda bulundu.

Ankara için yoğun yağış uyarısı! Ankara için yoğun yağış uyarısı!

Önde Kemal Kılıçdaroğlu, arkada ise flu şekilde üst rütbeli askerlerin bulunduğu fotoğrafın yer aldığı afişin, gelen tepkiler üzerine CHP Genel Merkezi tarafından kaldırıldığını belirterek, bu afişin görüntüsünü paylaşan Başkan Gökçek, “tarihi ikaz” olarak nitelendirdiği bir uyarıda bulunarak,

“Şimdi; İstanbul'a yapılan bu yürüyüşte, ordunun içinde hasbel kader kalan FETO’culardan en ufak bir hareket olursa, bundan KK (Kemal Kılıçdaroğlu) sorumludur” dedi. Mesajlarına, “Kemal Kılıçdaroğlu'na ve CHP'deki sağduyulu milletvekillerine tarihî ikaz” ifadesiyle başlayan Başkan Gökçek, Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Abdulkadir Selvi’nin 5 Haziran'da yazdığı ve içinde “FETÖ’nün yeni bir darbe girişimi konusunda 15 Haziran tarihine dikkat çekilen” köşe yazısını paylaştı.

CHP Genel Merkezi’nin resmi Twitter adresinden paylaşılan askerli afişi, “Kılıçdaroğlu, CHP resmî sitesinde, aşağıdaki fotoğrafla çağrı yaptı. Kılıçdaroğlu'nun arkasında ordu gözüküyordu” mesajını, fotoğrafla birlikte paylaşan Gökçek, “Bu fotoğraftakiler elbette Türk askeri değil, FETO askerleri idi... Kılıçdaroğlu tepkiyi gördü ve fotoğrafı kaldırttı” dedi.

-“EN UFAK HAREKETTEN KILIÇDAROĞLU SORUMLUDUR”

Açıklamalarına, “Şimdi İstanbul'a yapılan bu yürüyüşte, ordunun içinde hasbel kader kalan FETO’culardan en ufak bir hareket olursa, bundan KK sorumludur” ifadeleriyle devam eden Başkan Gökçek, yürüyüşe katılanlara ve CHP içindeki sağduyulu vatandaşlara da seslenerek, şu tweet'leri attı:

“Böyle bir hadise, Kılıçdaroğlu'nun hareketinin 15 Temmuz sonrası ikinci darbe kalkışması olarak anlaşılmasına neden olur ve Kılıçdaroğlu ile yürüyüşe katılanlar, darbe teşebbüsünden yargılanır... Benden hatırlatması. CHP'li sağduyulu milletvekilleri ve partililer, bu konuda FETO'nun oynadığı oyunun parçası olmaması için Kılıçdaroğlu’nu uyarmalı diye düşünüyorum…”