Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, konuya ilişkin attığı 6 maddelik tweetlerinde, Murat Gezici’nin sahibi olduğu Gezici Araştırma Şirketi’nin anketlerinin son zamanlarda objektif bakış açısıyla gerçekleştirildiğini kaydederek, “Objektif anketi dolayısıyla @mrtgezici 'yi kutluyorum... umarım (Kemal) Kılıçdaroğlu bu anketten sonuç çıkarıp FETO’nun peşini bırakır” önerisinde bulundu.

-“FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ”, “OHAL DEVAM ETMELİ”

Gezici Araştırma Şirketi tarafından Şubat ve Nisan aylarında Türkiye genelinde yapılan 1399 kişiyle yüz yüze gerçekleştirilen anket sonuçlarına ilişkin değerlendirme mesajlarında, sözkonusu araştırma şirketinin sahibi Murat Gezici’yi de etiketleyen ve kutlayan Başkan Gökçek, şu tweetleri attı:

Ankara'da FETÖ operasyonu: Çok sayıda gözaltı var Ankara'da FETÖ operasyonu: Çok sayıda gözaltı var

“Gezici şirketi sol tandanslı bir anket şirketi... Ancak son zamanlarda ideolojik anketleri bıraktı, objektif anketler yapıyor” “Hatırladığım kadarıyla ilk kez referandumda isabetli anketleri olmuştu...

FETO ile ilgili yeni bir anket yapmış” “Ankette çok enteresan tespitleri var. Halkın % 97.7'si FETO örgütünü bir terör örgütü olarak kabul ediyor” “Halkın 94.2'si 15 temmuz darbesinin arkasında FETO'nun olduğuna inanıyor. Halkın 88.6'sı FETO’yla mücadelenin sürdürülmesini istiyor” “Halkın % 67.5'u OHAL'den memnun. OHAL'in devam etmesini istiyor ve OHAL'i̇n yaşam koşullarına hiçbir tesiri olmadığını söylüyorlar” “Objektif anketi dolayısıyla @mrtgezici 'yi kutluyorum... Umarım Kılıçdaroğlu bu anketten sonuç çıkarıp FETO’nun peşini bırakır”