Büyükşehir Belediyesi’nin 2014 yılındaki çalışmaları ve önümüzdeki dönemde yapılacak olan yatırımları anlatan Başkan Gökçek’e, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan yabancılara yaptığı yardımlar nedeniyle teşekkür plaketi verildi.

 
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, muhtarlardan sonra Sivil Toplum Kuruşu temsilcileri ile buluştu. ATO Congresium’da STK temsilcilerine Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarını kalem kalem anlatan Başkan Gökçek’e Suriye Türkmen Meclisi Başkan ve temsilcileri tarafından, sığınmacılara verdiği yardımlardan dolayı teşekkür plaketi takdim edildi.
   
Bu sürpriz karşısında duygulan Başkan Gökçek, “CHP Genel Başkanı  Kılıçdaroğlu, ‘gelir gelmez Suriyelileri göndereceğim’ diyor. Siyaset o kadar kötü bir şey ki Suriye’den gelenler fikren CHP’yi desteklemedikleri için Kılıçdaroğlu böyle diyor. O Esed canavarının eline nasıl gönderir.  Allah inşallah onlara bu imkanı vermeyecek” dedi. 

Gökçek, Başkent’teki bin civarında mahalle (köy) muhtarıyla bir araya gelerek, çalışmaları ve ilçelere yapılacak yatırımları anlattı.
  Başkan Gökçek, Büyükşehri Belediyesi’nin çevre ilçelere yaptığı yatırımları kalem kalem muhtarlara fotoğraflarıyla anlattı.
                   
Bin civarında muhtarla ATO Congresium’da bir araya gelen Başkan Gökçek, “Yıldız Ülkenin Marka Şehri” adı altında Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını anlattı. Başkan Gökçek, yaklaşık 2 saat süren brifingini, dev ekrandan çalışmaların eski-yeni fotoğraf ve görüntülerinin yer aldığı 1200 slaytlık sinevizyon gösterimi eşliğinde yaptı.