Ankara Shopping Fest rüzgarı Beypazarı’nda da esiyor. Shopping Fest kapsamında düzenlenen Beypazarı Kültür ve Sanat Festivali’ne katılan Başkan Gökçek, ilçenin coşkusuna ortak oldu.

         Ziyaretinde binlerce top ve oyuncak dağıtan Başkan Gökçek, daha sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Ankara Parkı’nın açılış törenine katıldı.
Ankara Milletvekili Cevdet Erdöl ve ATO Başkan Salih Bezci ile Beypazarı’na gelen Başkan Melih Gökçek, ilçenin Kiler Kavşağı’ndan Ankara Parkı’na kadar 1,5 kilometrelik mesafede vatandaşları selamladı, ardından da çocuklara top, tetris, hulolop gibi oyuncaklar dağıtarak sevindirdi.
Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve Beypazarı’na kazındırılan Ankara Parkı’nın açılışı için bölgeye giden ve yoğun ilgiyle karşılanan Başkan Gökçek, Milletvekili Erdöl, ATO Başkanı Bezci ve Beypazarı Belediye Başkanı Cengiz Özalp, parkın açılış kurdelesini “hayırlı, uğurlu olsun” dilekleriyle birlikte kestiler.
         Açılış sonrası, parkta kendilerini karşılayan yüzlerce Beypazarlı’ya seslenen Başkan Gökçek, “Beypazarı’na söz verdik. Cengiz bey (Özalp) ile el ele verdik, birçok sorunu çözdük. Çözmeye de devam edeceğiz” dedi.
 
-BAŞKAN GÖKÇEK: “DAHA ÇOK HİZMET YAPACAĞIZ”
Beypazarı’nın yakın bir tarihte Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk sınırlarına dahil olacağını müjdeleyen Başkan Gökçek, “Daha çok hizmet yapmaya devam edeceğiz. Cengiz beye bir sözüm vardı, ‘Yerel seçimlerden önce hiçbir sorunun kalmayacak. Kimse seçimlere giderken niye bunu eksik yaptın diyemeyecek’ demiştim. Yapılan atılımlarla bu sözü tuttuğumuzu görüyorsunuz. Kanal, su getirme, yollar, asfaltlar, parklar olsun, hepsini yaptık. Daha da ne gerekiyorsa yapacağız” diye konuştu.
İl sınırlarındaki bütün ilçelerin Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanına dahil olmasını istediğini kaydeden Başkan Gökçek, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Bir Ankaralı olarak, Ankara’da büyüyen bir insan olarak bazı ilçelerin merkeze nazaran çok geri kaldıklarını gördük, bunu hak etmiyorlar. Merkezde ne varsa, aynısını ilçelerde de temin etmek gerekir. İlçe belediyeleri Büyükşehir’e katıldıkça, hizmetler artıyor, inşallah daha da artacak.”
 
-“BİZİM DE BAŞIMIZA GELİYOR”
Beypazarı Belediye Başkanı Cengiz Özalp’in bazı iftiralardan da şikayet ettiğine dikkat çeken Başkan Gökçek, “Bizim de başımıza geliyor. Bu normal. İftiraya maruz kalmadan belediye başkanı olmak mümkün değil. Aldırmayacağız ve el ele birlikte mücadele edeceğiz. Çok daha büyük projelere de birlikte imza atacağız. 4.5 trilyona mal olan bu parkımızın Beypazarımıza hayırlı uğurlu olmasını Cenabı Allah’tan temenni ediyorum” diye konuştu.
 
-BAŞKAN GÖKÇEK’E TEŞEKKÜR
Ankara Milletvekili Cevdet Erdöl de konuşmasında Başkan Gökçek’e Ankara Parkı ve Beypazarı Hastanesi’nin asfaltı için teşekkür ederek, “Başkan Gökçek’ten de Beypazarı Belediye Başkanı Özalp’ten de Allah razı olsun. Beypazarı’nı marka şehir yapmak için çalışıyor. Destek olun” dedi.
         Beypazarı Belediye Başkanı Cengiz Özalp ise ilçenin en önemli sorunu olan yağmur taşkınlarının önlenmesi için 1200 metrelik kanal yapımı, park, 3 göz odalı ekmek yapım evi, 15 kilometrelik kanalizasyon çalışması, musluktan akan içilebilir su, ana isale hattı, asfalt gibi hizmetleri nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e teşekkür etti. Özalp, “Bunlardan dolayı çok mutluyum. Parklarımızdaki çiçekleri bile Büyükşehir Belediyesi verdi.  Sizlerden isteğim bu parka gözünüz gibi bakın. Biz elimizden geldiğince destek olalım, bu güzelliğe biraz daha güzellik katalım. Sizlerin yardımına ihtiyacım var” diye konuştu.
Son 1,5 yıldır Beypazarı’nda yapılan yatırımları görmemenin imkanı olmadığını kaydeden Özalp, “Artık Beypazarı sevdalısı olan, ne istersek veren Melih Başkanıma teşekkür ediyorum. Parkımızın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” sözleriyle konuşmasını tamamladı.
ATO Başkanı Salih Bezci de Shopping Fest’in Ankara genelinde estirdiği muhteşem rüzgara dikkat çekerek, “Bu festival Ankara’yı topyekün marka şehir yapacak. Hep beraber el ele verdik ve Ankara’yı yücelteceğiz” dedi.
Konuşmaların ardından Beypazarı Belediye Başkanı Cengiz Özalp, Başkan Gökçek’e hizmetlerinden dolayı Beypazarı Evi Plaketi takdim etti.
 
-BÜYÜKŞEHİR’DEN BEYPAZARI’NA ANKARA PARKI
Büyükşehir Belediyesi tarafından Başağaç Mahallesi’nde yapımı gerçekleştirilen 24 bin metrekarelik Ankara Parkı’nda piknik alanı, 300 metrelik ring şeklinde koşu yolu, yürüyüş yolu, spor aletleri, 2 tane çocuk oyun alanı, kafeterya ile futbol ve basketbol sahaları yer alıyor. Parkta; kamelyalar, banklar, ahşap köprüler, büyük bir gösteri meydanı, amfi tiyatro ve yöresel Beypazarı Ekmek Evi de bulunuyor.