9 Ocak 2011 yılında attığı ilk tweetin ardından başladığı Twitter macerasında toplam 6,5 yılda 4 milyon takipçi sayısına ulaşarak, önemli bir başarıya imza atan Başkan Gökçek, bu mutluluğunu, kucaklayan yüz emojisiyle birlikte, “Bugün itibarıyla 4.000.000 takipçiye ulaştım...

Beni takip eden twitter alemine teşekkürler” mesajını atarak takipçilerine duyurdu.

Twitter hesabından yaptığı, ülke gündemine ilişkin yaptığı açıklama, değerlendirme ve tespitlerle, takipçileriyle kurduğu birebir diyaloglarla, çalışmalara ilişkin verdiği bilgiler ve müjdeli haberlerle bir fenomen haline gelen Başkan Gökçek’in sosyal platformdaki en büyük ayrıcalıklarından biri de tweetlerinin yüzde 99’unu kendisinin atıyor olması.

Bu yönüyle de Başkan Gökçek, diğer tüm kullanıcılara örnek oluyor.

Sosyal medyayı etkin kullanımı ve takipçileri ile sık sık yemekli toplantılarla bir araya gelerek yüz yüze kurduğu iletişimlerle ünü ülke sınırlarını aşan Başkan Gökçek, iki yıl üst üste ABD’nin saygın internet ve teknoloji kuruluşlarından Internet Marketing Association tarafından “Dünyada Sosyal Medyayı En İyi Kullanan Belediye Başkanı” ödülüne de layık görüldü.

Melih Gökçek'ten fitnecileri kızdıracak açıklama Melih Gökçek'ten fitnecileri kızdıracak açıklama

Twitter’a katıldığı ilk 4 günde 14 bin, ilk yıl 207 bin ve ardından her yıl katlanarak artan takipçileriyle kurduğu sıcak ve bilgilendirici diyalogların yanı sıra Twitter’ı hakaret ve küfür etme aracı olarak kullanan bazı takipçilere karşı verdiği mücadeleyle de öne çıkan Başkan Gökçek, 4 milyonuncu takipçi sayısına ulaşmasını da yine Twitter hesabından attığı mesajla duyurdu.

Başkan Gökçek, kucaklayan yüz emojisiyle birlikte paylaştığı mesajında, “Bugün itibarıyla 4.000.000 takipçiye ulaştım... Beni takip eden twitter alemine teşekkürler” ifadelerine yer verdi.