Keçiören Belediyesi’nin organize ettiği "Suriye'de Neler Oluyor" konferansına katılan Özköse, Suriye’de yaşanan insanlık suçuna ilişkin gözlemlerini anlattı. Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve Ak Parti Keçiören İlçe Başkanı Bülent Yağmur da katıldı.
 
İŞKENCEDE BİLE “ÖZGÜRLÜK” DİYE BAĞIRIYORLAR
 
Özköse konferanstaki konuşmasında rehin tutulduğu Suriye’de Türkiye’ye dönmesinin ardından tekrar Suriye’ye gittiğini ifade ederken, “Toplumda güven yok, halk korkuyor. Suriye halkı artık özgür olmak istiyor. Gençler işkence altında bayılırken bile ‘özgürlük,özgürlük’ diye bağırıyor. Suriyeliler özgürlükleri için mücadele ediyorlar. 22 aydır bu insanlar ölüyorlar” dedi.
 
HER GÜN 300-400 KİŞİ ŞEHİT EDİLİYOR
 
Suriye’de 160-170 bin gencin zindanlarda kaybolduğunu ve onlardan bir daha haber alınamadığına dikkat çeken Özköse, “Her gün 20-30’u çocuk olmak üzere 300-400 insan şehit ediliyor. Ama halk geri adım atmıyor. ‘Benim çocuğum benim çektiklerimi çekmesin’ diye düşündükleri için bu devrim hala devam ediyor. Yoksa bu devrim çoktan biterdi” diye konuştu.
 
Özköse, Suriyelilerin Türkiye’den beklentilerine de işaret ederek, “Suriyeli kardeşlerimiz bizden un, battaniye istiyorlar. Bu da durumun vehametini gösteriyor. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'a Suriye'ye gönerilen yardım konvoyuna desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.