Genel seçimler sonrası ani bir tramva geçiren Fatih Portakal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ağır eleştiriler yönetmeye devam ediyor. 

CHP liderine ağır eleştiriler yöneltmeye devam eden Fatih Portakal bu kez de çok konuşulacak bir iddiayı daha gündeme getirdi. Sel baskınlarında da Ankara'da çok eleştirilen Mansur Yavaş için Fatih Portakal'da kazanamaz dedi. 

Fatih Portakal yerel seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın seçimlerini kazanamayacağını iddia etti. 

İYİ Parti'nin Ankara Büyükşehir Adayı belli oldu İYİ Parti'nin Ankara Büyükşehir Adayı belli oldu

Portakala şu ifadelere yer verdi:

"Evet bir umuttu. Altılı masa bir umuttu, Kılıçdaroğlu bir umuttu ama ne TBMM'de çoğunluğu elde edebildiler ne de Cumhurbaşkanlığı seçiminde ipi göğüsleyebildiler. Evet insanları umutsuz bıraktılar ve kaybettiler. Sonuca bakıyorum artık sonuç önümüzde. Eğer Kılıçdaroğlu o koltukta oturmaya devam ederse Mart 2024'deki seçim geldiğinde şöyle bir sonuçla karşılaşma ihtimali büyük. Koltukta oturmaya devam ederse, İmamoğlu İstanbul'da Yavaş Ankara'da oralar bile kaybedilebilir. Çünkü Kılıçdaroğlu'nun peşinden gitmeyecek o kadar çok seçmen var ki. Çünkü o seçmenlerin umudu kırıldı bitti. Kaybetmiş birisinin ardından neden gitsinler, ben gitmem artık. "Bakın bunu yazın bir kenara. Aynı ısrara devam edecek olursa güvendikleri 'kale' dedikleri İzmir'de bile Tunç Soyer'in kazamaması söz konusu olabilir. Artık insanlar Kılıçdaroğlu'nda umut görmüyorlar. Görevi bırakması gerekir yol açması gerekir. Ama tahmin etmiyorum. Egosunun da ne kadar yüksek olduğunu görüyoruz koltuğu bırakmayarak. Bayramdan sonra muhalefeti çok konuşacağız"