BEYPAZARI - Yerel seçimlerde yüzde 51.4 gibi ezici bir çoğunlukla Beypazarı'nı kazanan Ak Parti'den ilçeye teşekkür ziyaretleri sürüyor. 

Mansur Yavaş'ın memleketi Beypazarı'nda oyların yüzde 51.4'ünün Ak Parti lehine çıkması ve Yavaş'ın 10.6 oy oranında kalması CHP'lilerde şaşkınlığa yol açmıştı. 

Beypazarı'nı açık ara farkla kazanan Ak Parti, ilçeye teşekkür ziyaretlerini sürdürüyor. İlk olarak Bakan Taner Yıldız'ı ağırlayan Beypazarı'na son ziyaret Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler tarafından gerçekleştirildi.

Seçim sonuçlarını değerlendiren İşler şöyle konuştu:

“Tuncer Kaplan bizim yakinen tanıdığımız bir isim. Daha önce ilçe başkanlığımızı da yaptı.Uzun zamandır siyasetle meşgul olan ve iş dünyasından gelen bir arkadaşımız.Beypazarı’nı tanıyan bilen bir insan.Burada bir önceki başkanımız Cengiz Bey’de var.Tabiki nöbet değişimi söz konusu oldu.Şimdi de sağolsun Cengiz bey her türlü desteği veriyor.Cengiz Beye de yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. 30 Mart seçimleri sonrası belediyelerimize ve yeni seçilen başkanlarımıza tebrik ziyaretleri yapıyorum.

Bugün Nallıhan’dan başladık, Beypazarı, Güdül, Ayaş devam ediyoruz. Nurdan hanımla birlikte bizler 2.bölge Milletvekilleriyiz.30 Mart seçimlerinde 2.bölgede 15 tane ilçemiz var.
15 ilçeden 14 ünü AK Parti olarak aldık. Hakikaten 2004 te ve 2009 daki seçimlere baktığımız zaman AK Parti’nin çok büyük bir başarısı söz konusu” dedi.

30 Mart seçimleri sonucunda AK Parti’nin büyük başarı elde ettiğini ifade eden İşler, bunun da AK Parti’nin milletin sandıkta verdiği mesajı iyi okuyan bir parti olduğu anlamına geldiğini belirtti.

Anamuhalefet ve muhalefet partilerinin bu mesajı hiç anlamadığını ifade eden İşler, “Bizler halkımızın ne düşündüğünü paylaştığımız için, onların taleplerini elimizden geldiği kadar karşıladığımız için halkımızın takdirine, güvenine mazhar oluyoruz. 30 Mart seçimlerinde ortaya çıkan sonuç bizim 2023’e vizemizi aldığımızı ortaya koymaktadır” diye konuştu.