Başkan Tuna’nın göreve geldiği günden bu yana yaptıklarının değerlendirildiği Meclis Toplantısında Sincan Belediyesi’nin 2012 faaliyet raporu belediye meclisi tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Oylama öncesinde Milliyetçi Hareket Partisi Grubu adına konuşan Mecnun Baş tarafından eleştirilen Başkan Tuna, tüm eleştirilere tek tek yanıt verdi. 

Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Belediye Meclisi Toplantısı’nda MHP Grubu adına konuşan Mecnun Baş tarafından kendisine yöneltilen tüm eleştirileri tek tek yanıtladı.

Başkan Tuna, Lale Festivalinden Bağlantı yolu projesine, Çarşamba pazarının durumundan arazi alımına, kentsel yenilemeden pazar pazarının yerine yapılan Kent Meydanına kadar her eleştiriyi yanıtladı.
 
Lale Festivali’nin eski şölen havasının kalmadığını söyleyen Mecnun Baş’a yanıt veren Başkan Tuna, “Lale Festivali düzenleniyordu, ortada lale yoktu. Bu nasıl bir festival böyle… Biz laleyi getirdik. İlçemizdeki lale kültürünü halkımızla tekrar buluşturduk. Dışarıda insanlar lalelerle fotoğraf çektirip hoşça vakit geçiriyor. Anlamı yitirmiş bir festival yerine gerçek lale günlerini getirdik.” dedi.
 
Bağlantı Yolu projesinin bir hayal ürünü olduğunu söyleyen Mecnun Baş’a Başkan Tuna’nın yanıtı çok netti: “Hayalleri gerçeğe dönüştürüyoruz. Bir zamanlar hayal bile edilemeyen projeyi Karayolları ağına aldırdık.

Kurum görüşlerini tamamladık. Mecnun Bey Büyükşehir Belediyemiz İmar Komisyonunda yer alıyor. Kendisi bu projeye ret oyu vermiştir.

Geçtiğimiz Salı günüde karayollarında tekrar görüştük.  Projenin bütçesi de ayrılmıştır. Hayalleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz.” dedi.
 
Saraycıktaki sorunların giderilmediği ile ilgili eleştirileri de yanıtlayan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “ Saraycıktaki sorunların çözülmesi için TOKİ ile işbirliği yapalım dediğimizde MHP’li Meclis Üyelerimiz yine hayır demişti. Şimdi kendisi oradaki sorunların çözülmediğini söylüyor.

Biz Saraycık ve Ulubatlı Hasan Mahallerimizde gerçekleştireceğimiz kentsel yenileme çalışmalarında da büyük aşama kaydettik. İlçemizi, Başkentin yükselen yıldızı haline getirmeye devam edeceğiz.” dedi.
Başkan Tuna, Ulubatlı Hasan Mahallesinin kentsel yenileme projesine dahil edildiğini ve gerekli çalışmaların TOKİ ve Sincan Belediyesi işbirliği ile devam ettiğini belirtti.
 
Pazar pazarından da halkın ve esnafın memnun olmadığı eleştirilerine yanıt veren Başkan Tuna, “Yaptığımız anketler neticesinde vatandaşımız pazarın kaldırılmasını ve yerine otopark ve meydan yapılmasını istedi. Bizde bu yönde çalışmalarımızı tamamladık. Şimdi çocuklar parkta oynuyor. Vatandaşımız ortaya çıkan sonuçtan memnun oldukları gerek ziyaretlerim sırasında gerekse mail yoluyla bana bildiriyor.” dedi.