Ankara İtfaiyesi 3 karavan, 1 maksatlı kurtarma aracı, 1 kurtarma aracı, 1 komuta otobüsü, 2 adet hizmet aracı, 3 K9 köpeği, 1 K9 aracı ve 40 personel ile deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarına katıldı.

Ankara'da bir kadın sevgilisini silahla vurarak öldürdü Ankara'da bir kadın sevgilisini silahla vurarak öldürdü

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı arama kurtarma ekipleri; enkaz altından 7 kişiyi kurtarırken, hayatını kaybeden 15 vatandaşa da ulaşarak kurtarma çalışmalarını tamamladı.

KAHRAMAN EKİBİ BAŞKAN YAVAŞ KARŞILADI

Deprem bölgesinde büyük başarılara imza atan kahraman ekibi karşılayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Ankara’dan deprem bölgesine giden arkadaşlarımız orada desten yazdılar.

7 canlı, 15 de vefat eden vatandaşımızı enkaz altından çıkardılar.

Eminim burada kalan mesai arkadaşlarının kalpleri de sizlerle beraber attı. Ama sizlere nasip oldu, sizler görevlendirildiniz. Bu şerefi çocuklarınıza miras olarak bırakacaksınız” dedi.

Özverili çalışmaları nedeniyle ekiplere teşekkür eden Başkan Yavaş, sözlerine şöyle devam etti: “Bu yaşananlar şunu gösteriyor; demek ki daha fazla çalışacağız, daha fazla eğitim alacağız.

Uzun süre yatan annenin öncelikle damarının açılmasının sağlanması, bunlar büyük olaylar. Bunları da bütün dünya dinledi. Bu yaşananlardan inşallah herkes ders almıştır. Oraya gittiniz ve bir sürü insanın hayır duasını aldınız. Bu bize yeter. Bundan daha büyük bir paye, mutluluk olamaz.

Önceki başkanlar ve önceki amirler dahil sizleri yetiştiren herkese çok çok teşekkür ediyorum.

Hepinizi tebrik ediyorum, gözlerinizden öpüyorum. Allah milletimize kaza bela vermesin.

Büyük afetlerden saklasın. Giden, gidemeyen herkesten Allah razı olsun.” Ankara İtfaiyesi’ne ekipman ve personel takviyesi yapılması için çalışmalara başladıklarını da belirten ekleyen Başkan Yavaş, deprem bölgesindeki çalışmalarından dolayı personele plaket verdi.