Kurdaki dalgalanmaların devam edip etmeyeceği sorusuna ilişkin konuşan Yılmaz "Türkiye ekonomisi dışa açık bir ekonomi, serbest piyasayla yoluna devam eden bir ekonomi. İstikrarlı bir hükümetimiz var dolayısıyla endişeye hiçbir şekilde mahal yok." ifadelerini kullandı.

Kurun enflasyona olumsuz yansımaları olduğu gibi rekabeti artırıp turizme de ciddi katkılar sağladığını belirten Yılmaz, "Önemli olan kurun kontrolden çıkmaması.

Bizim izlediğimiz serbest kur rejimi. Oluşan arz talepleri günlük değişimleri küçük küçük absorbe edebiliyorsunuz." dedi.

Kurda çok büyük hareketlerin olmayacağının sinyalini veren Yılmaz şöyle devam etti:

Çok yakında dünyayı su savaşları bekliyor! Çok yakında dünyayı su savaşları bekliyor!

"Küçük küçük hareketlerle kendi dengesini bulur. Önemli olan temellerdir. Dövizin arzı ve talebidir bu. Bizim bir kur tahminimiz söz konusu değil. Spekülasyonlarla sadece mücadele ederiz."Endişeye mahal yok Kurdaki dalgalanmaların endişe yaratmaması gerektiğini belirten Yılmaz, katıldığı programda vatandaşa seslendi. Yılmaz, "Kesinlikle endişe edilecek bir durum yok. Türkiye ekonomisi dışa açık bir ekonomi, serbest piyasayla yoluna devam eden bir ekonomi. İstikrarlı bir hükümetimiz var dolayısıyla endişeye hiçbir şekilde mahal yok." ifadelerini kullandı.