Milli Eğitim Kitapları Darwin'e Teslim Olmuş!

Türk eğitim sisteminin ciddi sıkıntılar içerisinde olduğunu söyleyen konunun uzmanları , bu konu ile ilgili yaptıkları araştırmada ilginç çarpıcı sonuçlara vardı.

18 Şubat 2013 Pazartesi 23:01
Milli Eğitim Kitapları Darwin'e Teslim Olmuş!

 

Eğitim sisteminde ki sıkıntının asıl kaynağının,  Milli Eğitim Bakanlığı'na ait ders kitaplarında bulunan Darwin teorilerinden kaynaklandığı açıklandı.
 
Okullarda okutulan ders kitaplarında, Darwinizmin hala bilimsel bir gerçek gibi yansıtılması sorunun asıl kaynağını teşkil ettiği ifade edildi.
 
Konuyla ilgili açıklamada bulunanan eğitim bilimleri uzman Harun Kara, "Bilimsel yönden geçersiz olduğu ispatlanan bazı konuların bile hala ders konusu olarak gösterildiğine anlam veremiyorum. Mesela Miller deneyi, at serileri, körelmiş organlar, embriyolojik rekapitülasyon gibi köhne evrimci iddialar, çocuklarımıza ve gençlerimize birer gerçek gibi sunulmaktadır.  " dedi.
 
Kara,bu şekilde verilen eğitimin, ne yeni nesle ne de millete hiçbir şekilde faydasının olmayacağını savundu.
 
Çünkü  Darwin teorilerine dayalı bir eğitim muhtevası gereği, öğrenciye hiçbirşey vermediği ve sadece akıl bunalıklığına yol açtığını ifade etti.Bu sistemin değiştirilmesi gerektiğini ileten Kara,Darwinist eğitime dayalı müfredatın değişmesi halinde,ülkemizin çok daha üretken ve çalışkan bir yapya kavuşacağını söyledi.
 
 
DARWİN KİMDİR?
 
(12 Şubat 1809 – 19 Nisan 1882),yılları arasında yaşayan sözde biyolog ve doğa tarihçisi...
 
Charles Darwin, insanların maymun benzeri canlılardan evrimleştiğini savunurken, Avrupalı ırkların daha çok evrimleşip medenileştiğini, diğer ırkların ise "yarı maymun" vasfını devam ettirdiklerini iddia etmiştir. 
 
Darwin, hiçbir bilimsel dayanağı olmayan, tamamen uydurma ve hezeyan tarzındaki bu yaklaşımında Türk Milleti`ni de ``yarı maymun milletler" arasında saymak cüretini göstermiştir.
 
Charles Darwin'in, insanları gelişmiş bir hayvan türü olarak göstermesi ve bazı insan ırklarını ise adeta henüz gelişimini tamamlayamamış, hayvana yakın türler olarak tanıtması, insanlık tarihi için son derece tehlikeli ve tahrip edici olmuştur. Darwin'in bu hezeyanlarını kendilerine rehber edinenler, geçtiğimiz yüzyıl boyunca farklı ırkları insafsızca sömürmüşler, onları çok zor koşullara mahkum etmişler, hatta soykırıma uğratmışlardır.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.