İletişim Fakültesi ‘İşgal’ Altında Mı?

Sol marjinal ve bölücü örgüt yandaşlarının etkinlik alanında bulunan Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ndeki tehlikenin hissedilenin çok üzerinde olduğu bildiriliyor.

25 Ocak 2013 Cuma 17:44
İletişim Fakültesi ‘İşgal’ Altında Mı?

 

‘ÖĞRENCİLERDEN’ ‘GEÇİCİ’ OLARAK ‘RİCACI’ OLDULAR
 
Fakülte’den yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Buna göre, Akit’in yayınladığı Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi (İLEF) kantininde sol marjinal ve bölücü örgüt sempatizanlarının yuvalandıkları, her tarafı örgüt afişleriyle donattıkları yönündeki haberlerin ardından Fakülte yöneticilerinin kantine inerek bu afişleri ‘geçici olarak’ kaldırmaları yönünde ‘öğrenci’lerden ‘ricacı’ oldukları öğrenildi.
 
ÖĞRENCİLER TARTAKLANDI, YÖNETİCİLER ‘SAKİNLEŞTİRDİ’
 
Ayrıca afişleri asan öğrencilerin basında çıkan haberin kaynağı olarak gördüğü bir kısım öğrencileri sıkıştırıp tehdit ettiği, bazılarını da darp ettikleri bildiriliyor. Öğrencilerin korkularından sessiz kaldıkları, dekan yardımcısına giderek şikayetçi olan bir kısım öğrencinin de ‘sakinleştirilerek’ şikayetlerinden vazgeçirildiği belirtiliyor.
 
BU MU EŞİTLİK BU MU ADALET?
 
Marjinal ve bölücü grup mensuplarının fakültede istedikleri gibi at oynattıkları, son olarak ise 9 Ocak tarihinde Sosyal Bilimlerde Araştırma Yöntemleri (SOBAY) sınavına başka kişilerin yerine derslere girdikleri öğrenildi. SOBAY dersi final sınavında kendi yerine başkalarını sınava sokan sözde ‘öğrencilerle’ ilgili fakülte yönetimine de şikayetlerin ulaştığı, ancak suçluların bizzat Dekan yardımcısı G. A. tarafından korunup kollandığı ve haklarında hiçbir işlem gerçekleştirilmediği kaydediliyor. Söz konusu sınavda S.S. adlı kişinin kendi yerine A.T. adlı kişiyi soktuğu bildirildi.
 
Fakülte’de yaşanan sorunların artık canına tak ettiğini düşünen bazı öğrenciler, hiç olmazsa imzasız mektuplarla yönetimi uyarmaya ve bilgi vermeye başladılar.
 
BASKI VE TEHDİT KOL GEZİYOR
 
İşte bu mektuplardan birinde şunlar kaydediliyor: “Saygı değer hocalarım. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde okumakta olan ve kendini, kendi okulunda azınlıkta hisseden öğrencilerden biriyim. Son dönemde çeşitli gazetelerde ve haber portallarında çıkan fakültemiz ve yönetim hakkındaki haberler üzerine bu maili yazıyorum. Öncelikle sözü edilen olay ve kişilerin tamamen doğru olduğunu şahsen yaşadığım deneyimlerle teyit etmekteyim.
 
Okulumda maalesef bir yabancı ve öteki gibi algılanan, işi gücü yalnızca okumak isteği olan, ailesinin emeğini boşa çıkarmamak için didinen öğrencilerden biriyim. Ancak özellikle yeni yönetimle birlikte belirli bir gruba yönelik himaye ve görmezden gelme siyaseti nedeniyle büyük rahatsızlıklar duymaktayım. Benim gibi birçok öğrenci olmasına rağmen korku ve tehditle sindirilmişlerdir. Saygı değer Hocalarım. Birçok öğrencinin tanık olduğu, ancak tehdit ve sorun yaşamamak için görmezden geldiği bu ve benzeri birçok olay fakültemizde sürekli olarak yaşanmaktadır.”
 
‘YÖK EL ATMALI’
 
Öğrenciler, Üniversite ve Fakülte yönetimine bu şekilde gönderdikleri onlarca mektuba karşı bir gelişme göremediklerini, sıkıntılarla ilgili hiçbir girişimde bulunulmadığını, sıkıntıların çözümü için mutlaka bir üst merci olan YÖK tarafından bir incelemeye ihtiyaç bulunduğunu kaydediyorlar.
 
Akit

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.