Koronavirüsle mücadele kapsamında yeni tedbirlerin uygulanıp uygulanmadığını denetleyen ekipler, vatandaşları ve işletmeleri duyarlı olmaya çağırdı.

Sincan Belediyesi Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerin uygulanması için denetimlerini daha da sıklaştırdı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan son genelge kapsamında Ankara’nın da aralarında olduğu çok sayıda ilde sünnet düğünü, nişan, kına gecesi gibi etkinlikler iptal edildi. Düğün ve nikahların 1 saat içinde tamamlanması kararı alındı.

Düğün Salonları Denetleniyor Söz konusu genelgenin yayınlanmasının ardından Sincan Belediyesi zabıtası bir kez daha düğmeye bastı. Ekipler özellikle düğün salonlarını incelemeye aldı.

Düğün salonlarında oturma düzeninin sosyal mesafe kurallarına uygun olup olmadığı denetlendi. Genelgeye göre oturma düzeninin oyun alanlarını da kapatacak şekilde yeniden düzenlenmesi gerekiyor.

Ankara Sincan'da silahlı saldırı: 1 ölü Ankara Sincan'da silahlı saldırı: 1 ölü

Düğün ve nikahlarda her türlü yiyecek-içecek servisi ile oyun ve dans faaliyetleri yasaklandı. Gelinle damadın birinci ve ikinci derece yakını olmayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 15 yaş altı çocuklar artık düğün ve nikahlara katılamayacak.

Zabıta ekipleri tek tek gezerek uyulması gereken kuralları işletmelere anlattı. Ekipler ayrıca vatandaşların maske takıp takmadığını ve sosyal mesafe kuralına uyup uymadığını kontrol etti.

Denetimlerin devam edeceğinin altı çizilerek, vatandaşların hassasiyetle kuralları uyması istendi.