Öğretmenleri tebrik eden Erdoğan, “Öğretmenlerimizin yaklaşık yarısı deprem bölgesindeki illerimizde vazife üstlenecek. İnşallah sizlerin de çabalarıyla fedakarlıklarıyla bölgenin yaralarını kısa sürede saracağız.Cumhuriyet tarihinin en büyük öğretmen ataması dün yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı törende 45 bin öğretmen atandı. Göreve başlayacak 45 bin öğretmeni tebrik eden Erdoğan, eğitim ordusunu daha da güçlendirdiklerini belirtti. Ülkede 2002’de yaklaşık 500 bin öğretmenin olduğunu, artık bu sayının 1 milyon 200 bine ulaştığını ifade eden Erdoğan, “Böyle palavrayla ‘Biz şu kadar öğretmen atadık, şu kadar öğretmen atayacağız’ filan demekle bu iş olmuyor. Tarihinde ne yaptın? Ne kadar öğretmen atadınız, bunları söyleyelim. Yok böyle bir şey. Ama biz yaptıklarımızı söylüyoruz” diye konuştu.

Şu andaki mevcut öğretmen sayısının yüzde 75’inden fazlasını kendilerinin atadıklarını vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti: “Sizlerle birlikte ataması yapılan öğretmen sayısı 800 bini buluyor.

Ankara'da öğretmene yapılan saygısızlığa tepki Ankara'da öğretmene yapılan saygısızlığa tepki

Tek kalemde Cumhuriyet tarihimizin en büyük öğretmen atamasını da bugün gerçekleştiriyoruz. Bugün atamayla göreve başlayacak öğretmenlerimizin yaklaşık yarısı, deprem bölgesindeki illerimizde vazife üstlenecek. İnşallah sizlerin de çabalarıyla fedakarlıklarıyla bölgenin yaralarını kısa sürede saracağız.”