Ankara'nın Çubuk ilçesinde meydana gelen trafik kazasında kamyonet 2 çocuğa çarptı. Çocuklardan biri ölürken, diğeri de ağır yaralandı.

 
  Alınan bilgiye göre, Çubuk'ta Şeyh Şamil Caddesi'nde bulunan bir bakkala cips ve şeker almak için giden 7 yaşındaki Berk Can Koç ile amcaoğlu 12 yaşındaki Murat Koç'a Hakan Özkan yönetimindeki 06 AF 6138 plakalı kamyonet çarptı.
 
Çarpmanın etkisi ile ağır yaralanan Berk Can Koç ve Murat Koç, çevredekilerin yardımıyla Halil Şıvgın Çubuk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Berk Can Koç hastanede hayatını kaybederken, Murat Koç ise Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.
 
Sürücü Hakan Özkan, gözaltına alınırken, trafiğe kapatılan cadde olay yeri inceleme ekibi ve cumhuriyet savcısı tarafından yapılan incelemenin ardından trafiğe açıldı.
 
Türk Telekom İlköğretim Okulu 4. sınıfta okuduğu öğrenilen Murat Koç'un hayati tehlikesi bulunduğu belirtilirken, anne ve babası ayrı yaşadığı için halası tarafından bakılan Berk Can Koç'un ise aynı okulun 3. sınıfında okuduğu öğrenildi.
 
 
 
Kaynak : http://www.haber3.com/