İmamoğlu'nun Kılıçdaroğlu'na bayrak açmak için kurduğu 'İktidar İçin Değişim' isimli internet sitesi yayına girdi. Kurulan siteyi CHP MYK üyelerine soran fondaş medya İmamoğlu'nun hamlesinin CHP Genel Merkezi'nde karşılık bulmadığını yazdı.

Mansur Yavaş'ın yaptım dediği projeler Melih Gökçek zamanında yapılmış! Mansur Yavaş'ın yaptım dediği projeler Melih Gökçek zamanında yapılmış!

Konuyu köşesine taşıyan Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür, CHP tabanı ile İmamoğlu arasındaki bağın koptuğuna dikkat çekerek CHP içindeki kamplaşmanın şifrelerini de yazdı.

Övür, "Düne kadar birbirlerine karşı sert mücadele eden Canan Kaftancıoğlu-Oğuz Kaan Salıcı ile Battal İlgezdi ve Bülent Kerimoğlu dörtlüsünün ittifak yapıp İmamoğlu'na karşı mücadele edecekleri kesinleşmiş gibi. Bu dörtlüye Erdoğan Toprak'ın da katıldığı biliniyor. Yerel seçimler de yaklaştığı için diğer belediye başkanlarının da büyük oranda bu ekibe destek vereceği öngörülüyor.

Bu durumda İstanbul kongresi "Ekremciler" için hayal olabilir. Çünkü İstanbul'u kaybeden Ankara'yı haydi haydi kaybeder." ifadelerini kullandı.