Başbakan Erdoğan, Ankara 'daki saldırıyı gerçekleştiren canlı bombanın kimliğine ilişkin kesin sonucun sabah açıklanacağını söyledi ve ekledi:

 

Habertürk Televizyonu'nda canlı yayınlanan ''Teke Tek Özel'' programında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin Ankara Büyükelçiliği girişindeki patlama ile ilgili olarak, ''Suriye ile bu işin ilişkisi olacağı ihtimaline varmıyorum'' dedi.
 
''Teröre karşı bir ortak mücadeleyi vermemiz lazım. Teröristin iyisi kötüsü olmaz. Terörist, teröristtir'' ifadelerini kullanan Başbakan Erdoğan, ''Bu mücadeleyi biz milletçe beraber, ortaklaşa omuz omuza verirsek, terörizmin belini kırarız. Terörizmin belini kırdığımız anda da Türkiye pik yapar. Her yönde yapar, demokraside de ekonomide de yapar. Bu noktada bizim önümüzü kesmeye evelallah kimsenin gücü yetmez'' şeklinde konuştu.
 
Kafatasındaki ben kimliğini ortaya koyuyor
 
Canlı bombanın kafatasındaki bir ben lekesinden teşhis edildiğini kaydeden Başbakan Erdoğan, kesin neticeyi DNA testlerinden sonra açıklamak istediklerini söyledi.