CHP'li Çankaya Belediyesi'nin "sözde" Ermeni soykırımını anlattığı iddia edilen bir fotoğraf sergisi açması her görüşten insanın tepkilerine neden oldu.

Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde sözde "Ermeni soykırımı"nı anlattığı iddia edilen bir serginin açılması tepkilere neden oldu.

Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde açılan sergide Ermeni fotoğrafçı kardeşler Tsolag Dildilian ile Aram Dildilian'ın objektifinden ailelerinin ve Ermeni toplumunun Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti döneminde Anadolu'daki yaşantıları fotoğraflarla anlatıldı.

Ayrıca sergide Dildilian Ailesi'nin o dönemde aldığı notlara da yer verilirken Ermeni soykırımı ve tehcir anlatılmaya çalışılıyor. Serginin açılışı 4 Kasım'da, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, 22. ve 23. dönem Konya CHP Milletvekili Atilla Kart, akademisyen Prof. Dr. Baskın Oran ve eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay tarafından yapıldı. 

TEPKİLER YAĞIYOR 

CHP'li Çankaya Belediyesi'nin açtığı "Bir Ermeni Ailesinin Yitik Geçmişine Tanıklıklar" fotoğraf sergisine toplumun tüm kesimlerinden tepkiler yağmaya başladı. 4 Kasım'da açılan ve 22 Kasım'a kadar sürecek olan serginin 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Haftası'na denk gelmesi tepkilerin daha da artmasına neden oldu. CHP'lilerin de oldukça sert tepki gösterdiği sergiye sosyal medyada da her kesimden tepkiler yağıyor. 


YAZIKLAR OLSUN 

Bazı CHP'liler, "Bizim CHP'miz bu mu?" diyerek Çankaya Belediyesi'ne tepki gösterirken konu ile ilgili sosyal medyadaki en büyük eleştiri Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'ten geldi. Gökçek attığı tweette, "Çankaya Belediyesi'ne yazıklar olsun. Bir Ermeni fotoğrafçının deklanşöründen Ermeni katliamı sergisi açıyor. Açık söyleyeyim bunu senden beklemezdim Alper Taşdelen" ifadelerini kullandı. 

sabah