Havaların ısınmasıyla birlikte yenileme çalışmalarını tamamlayan Belediye, Lale Meydanı’nı vatandaşın hizmetine sundu.

Sincan’a yeni bir soluk getiren Lale Meydanı’nın zemini granit taşlarla kaplanarak lale motifleri ile süslendi.

Kırmızı ve beyazın uyumunun yakalandığı Meydanda, vatandaş temiz havanın tadını çıkarıyor.
 
Sincan Belediyesi, Lale Meydanı’nın yenileme çalışmalarını bitirdi. Vatandaşın isteği doğrultusunda başlanan yenileme çalışmalarını tamamlayan Belediye, ilçe merkezine yakışır Lale Meydanı’nı vatandaşın beğenisine sundu.

İlçe merkezine yepyeni bir soluk kazandıran Lale Meydanı’nın zeminini, ilçenin sembolü olan laleler süslüyor. Kırmızı ve beyazın uyumunu gözler önüne seren Meydan’ın yenilenmesi ilçe sakinlerini mutlu ettiği kadar Lale Yeraltı Çarşısının esnafını da memnun ediyor.
 
Lale Meydanı’nın Sincan için çok önemli bir noktada olduğunu hatırlatan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna; “ Vatandaşlarımızın yoğun isteği doğrultusunda Lale Meydanı’nın yenileme çalışmaları için düğmeye bastık. Meydan yenilenen yüzü ile ilçemize yakışır bir hale büründü. İlçemizin sembollerinden olan lale figürleri de Meydanımızda yerini aldı. Lale Meydanının vatandaşımızın hizmetine sunduk hayırlı uğurlu olsun.” dedi.
 
İlçeye farklı bir görünüm kazandıran Meydan, şimdiden pergolalar ve banklarla vatandaşın dinlenme alanlarından biri haline geldi.

Meydan dev fakat estetik görünümlü elektrik sistemi ile de ışıl ışıl aydınlanıyor. Çevre düzenlemesinin de yapıldığı Meydanda, zeminde yer alan laleler sayesinde her daim laleler açacak.