2017 yılında 30 bini aşkın denetim yapan Zabıta Müdürlüğü, Önder, Ulubey, Solfasol mahallelerindeki işyerlerini denetledi.

Yoğun olarak Suriyeli mültecilerin yaşadığı bu mahallelerde Altındağ Zabıtası, Altındağ İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve emniyet ekipleri ile ortak hareket etti.

Bir zamanların gecekondu mahallesi şimdi bu halde! Bir zamanların gecekondu mahallesi şimdi bu halde!

Gerçekleştirilen denetimlerde gıda güvenliği ve Türkçe tabelaların uygunluğu kontrol edildi. Mültecilere ait iş yerlerinin standartlara uygun olması için denetimleri sıklaştırdıklarını söyleyen Altındağ Belediyesi Zabıta Müdürü Süleyman Onaycı, "Geçen yıl tabelaların Türkçeleştirilmesi için de yoğun mesai harcamıştık.

Bununla birlikte Suriyeli mültecilerin geçimlerini sağlamak için açtıkları işyerlerinin özellikle hijyen açısından denetlemesini gerçekleştirdik.

Altındağ'da yaşayan herkesin sağlığı ve huzuru bizim için önemli" dedi. Zabıta ekipleri 24 saat görev başında İş yeri sayısı bakımından Başkent'in yoğun ilçelerinden biri olan ve 45 bin civarında iş yeri bulunan Altındağ'da, Zabıta Müdürlüğünde görev yapan zabıta personeli gece gündüz demeden yoğun bir mesai yapıyor.

Alo Zabıta Hattı'ndan ve Altın Masa'dan gelen ihbarları da değerlendiren Zabıta ekipleri Altındağ'da sağlıksız gıdaya ve yasa dışı satışlara göz açtırmıyor. Altındağ'da yaşayan ya da alışveriş yapan vatandaşlar her türlü olumsuzluğu 24 saat hizmet veren 507 00 50 numaralı Alo Zabıta Hattı'na ve [email protected] adresine bildirebiliyor. "Titiz ve hassas olmak durumundayız" 2018 yılına denetim alanında da hızlı başladıklarını vurgulayan Zabıta Müdürü Süleyman Onaycı, şunları söyledi: "Altındağ, Başkent'in en yoğun nüfuslu ilçelerinden biri... Mültecilerin kalabalık olduğu mahallelerimiz de var.

Bu noktada biz daha titiz ve hassas olmak durumundayız. Bu mahallelerden de gelen şikayetler üzerine denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Rutin denetimler dışında, özel olarak vatandaş şikayetleri ile de yakından ilgileniyoruz. Altındağlılarımızın hak ettikleri huzuru, Belediye olarak onlara vermek bizim görevimizdir."