Cinderesi "Altın Şehir" oldu. Yıllardır Altındağ'ın kanayan yarası olan Feridun Çelik Mahallesi'nin Cinderesi bölgesinde, hak sahipleri tapularını aldı.

Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı'nın girişimleri ve kararlı adımlarıyla gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projesi, tapu dağıtım aşamasına geldi. Tapu işlemleri için Altındağ Belediyesi'ne gelen hak sahibi vatandaşlar, "Başkanımız Asım Balcı'ya ve belediyemize teşekkür ediyoruz. Bize bu mutluluğu yaşatan herkesten Allah razı olsun" dedi.

"TÜM HAK SAHİPLERİNE HAYIRLI UĞURLU OLSUN"

Cinderesi bölgesinin Altın Şehir'e dönüşümü hakkında bilgi veren Başkan Asım Balcı "Cinderesi Altındağ'ın adeta kanayan yarasıydı. Göreve gelir gelmez ilk olarak, hem evleri yıkılan hem de başka yerlerde kira ödemek zorunda kalan ve dolayısıyla çok zor şartlarda yaşayan hak sahipleri için kira yardımı başlattık.

Bakanımız Sayın Murat Kurum ile yaptığımız görüşmeler neticesinde, hak sahipleri kira yardımlarına kavuştu. İlk kazmanın vurulabilmesi için ekiplerimiz aylarca, sabır ve emekle imar yollarını açtılar.

Çok kısa sürede kazmayı vurduk, temelleri attık. Bölgede hak sahiplerinin 8 yıldır beklediği 451 konutun temellerini, Sayın Bakanımız Murat Kurum'un da katılımlarıyla gerçekleştirilen törenle gerçekleştirdik. Şükürler olsun, mahcup olmadık. Çok önemli adımları, çok kısa sürede attık. Yine söz verdiğimiz gibi, yıllarca ev özlemi çeken hak sahiplerini tapularına da kavuşturduk.

Altındağ'da bir hayal daha gerçeğe dönüşüyor Altındağ'da bir hayal daha gerçeğe dönüşüyor

Herkese hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı. Başkan Balcı "Bu projenin hayata geçmesi konusunda bizim her zaman yanımızda olan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum'a teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.