Altındağ'a sık sık ziyaret gerçekleştiren Bakan Kurum, devam eden projeler hakkında bilgi almak için bir kez daha Altındağ'a geldi.

Yapımı devam eden Altın Bahçe ve Altın Şehir projelerini ziyaret eden Bakan Kurum'a TOKİ Başkanı Ömer Bulut da eşlik etti. Bakan Kurum'a Altındağ'a verdiği destekler için müteşekkir olduklarını ifade eden Başkan Balcı "Sayın Bakanımıza Altındağ'a ve gerçekleştirdiğimiz çalışmalara gösterdiği yakın ilgi için çok teşekkür ediyorum.

Tarihi dönüşümün adresi Ankara Samanpazarı Tarihi dönüşümün adresi Ankara Samanpazarı

Kendilerinin destekleriyle, söz verdiğimiz gibi, Altındağımızı 2023 yılına en iyi şekilde hazırlıyoruz" dedi.

451 KONUT, 5 DÜKKAN

Feridun Çelik mahallesinde yapımı devam eden, 451 konut ve 5 dükkandan oluşan, eski adıyla Cinderesi Kentsel Dönüşüm Alanında incelemelerde bulunan Bakan Kurum "Cinderesi artık Altın Şehir oldu. Burada altın değerinde, bambaşka bir şehir doğuyor. Yatay mimariye uygun ve modern konutları, cami, çocuk parkı ve yeşil alanlarla tamamlayacak; vatandaşlarımızı en kısa sürede sıcak ve güvenli yuvalarına kavuşturacağız inşallah..." dedi.

"ALTIN BAHÇE 100'ÜNCÜ YILA HAZIRLANIYOR"

Daha sonra Başpınar Mahallesi"nde yapımı devam eden Altın Bahçe'yi ziyaret eden Bakan Kurum ve beraberindeki heyet, burada da Başkan Asım Balcı'dan bilgi aldı. Başkan Balcı "Başpınar"da yapımını sürdürdüğümüz 50 dönüm büyüklüğündeki millet bahçemizde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Altındağımızı Cumhuriyetimizin 100'üncü yılına en güzel şekilde hazırlamak için var gücümüzle çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.