Mamak Belediyesi ilçede bulunan okullara yönelik hazırladığı Çevre Bilincini Artırma Projesi’yle çevre savaşçıları yetiştiriyor.
 
Dönüşümün ve çevrenin önemini anlatmak için eski Mamak çöplüğü olan Katı Atık Depolama Alanı’na Temizlik İşleri Müdürlüğü’nce gezi düzenlendi. Mamak Piri Reis İlköğretim ve Mamak İlköğretim 4. sınıf öğrencilerinin katıldığı gezi çevrenin ve dönüşümün öneminin anlatıldığı bir sunumla başladı.
 
Sunum sonrasında öğrenciler tesiste bulunan ayrıştırma, depolama gibi bölümleri de gezerek yapılan çalışmaları yakından inceleme fırsatı buldu.  Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül; “Çevre bilincinin erken yaşlarda şekillenmesi son derece önemlidir.
 
Ağaç yaşken eğilir. Mamak’ta bulunan okullara yönelik başlattığımız bu projeyle birlikte öğrencilerin çevre bilinci çok daha artacaktır” dedi. Öğrencilere gezide Temizlik İşleri Müdürü Engin Sabitoğulları eşlik etti.
 
 
Minik Öğrenciler; ‘Artık Hepimiz Gönüllü Çevre Savaşçısıyız’
 
Katı Atık Depolama Alanı’na düzenlenen gezinin ardından, son olarak serayı gezen Mamaklı öğrenciler serada üretilen domateslerinde tadına baktı. Yapılan çalışma ve sunumdan son derece etkilendikleri gözlenen öğrenciler gezi sonrasında; “Artık hepimiz birer gönüllü çevre savaşçısıyız. Bundan sonra çok daha bilinçli bir şekilde hareket edeceğiz.
 
Çevreye attığımız en ufak bir çöpün tabiata nasıl zararlar verdiğini gördük. Burada öğrendiklerimizi hem ailelerimize hem de arkadaşlarımıza anlatacağız” dedi.