Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında Gazi Üniversitesi Beypazarı Meslek Yüksekokulu ile tek çatıda birleşen Ankara Üniversitesi Beypazarı Meslek Yüksekokulu, yeni hizmet binaları ile daha da büyüyecek.


Ankara Üniversitesi Beypazarı Meslek Yüksekokulunda gerçekleştirilen törene Beypazarı Kaymakamı Mustafa Kaya, Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Erkan İbiş ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Ankara Üniversitesi Beypazarı Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Timur Gültekin “Bu binalar tamamlandığı zaman Beypazarı tarihi evleri, yaprak sarması, 80 katlı baklavası gibi değerlerinin aynı sıra eğitim ile de gündeme gelecek. Burada yükselen binalar ülkemizin geleceğidir. Burada yetişecek olan öğrenciler hem ülkemiz için, hem de bilim dünyası için çok şeyler yapacaklar. Hepimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan “ Bir yerel yönetim temsilcisi, bir belediye başkanı olarak, eğitimin ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Beypazarı’na yüksekokul yapılması için girişimlerde bulunan ve ilk adımı atan eski Belediye Başkanlarımızdan İbrahim Demir bey’e ve süreç içerisinde katkısı olan tüm belediye başkanlarımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Eğitim olmadan bir toplumun yükselmesi, bir noktaya gelmesi mümkün değildir. Ankara Üniversitesi’nin buradaki bir misafiri değil, sahibi, kontrolcüsü, üniversitemizin rektör ve temsilcilerinin müsaade ettiği ölçüde destekçisi olacağımızı bilmenizi ister, yatırımcı ve hayırsever işadamlarımıza ayrıca şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.