8-9-10 Haziran tarihleri arasında 13.sü gerçekleştirilecek olan “Beypazarı ve Yöresi Festivali” için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.

 
Türkiye’nin her bölgesinden gelecek ziyaretçiler, özellikle de Ankaralı’lar Beypazarı’ndaki kültürler buluşmasına akın edecekler.  Geçtiğimiz yıl 130 Binin üzerinde ziyaretçinin katıldığı Beypazarı Festivali’ne bu yıl daha fazla katılımın olması bekleniyor.
 
Kültürler Beypazarı’nda Buluşuyor
 
Yabancı konuk ülkeler ve yaklaşık elli il ve ilçe belediyesi kültürel özelliklerini yansıtan gösterilerle festivale renk katacaklar. Üç gün boyunca dokuz ayrı ülkeden gelenler kendi kültürlerinin tanıtımını yaparken,  şehrin farklı bölgelerinde halk oyunları gösterileri de sunacak.
 
 
Kültür Festivallerinin vazgeçilmezleri sergiler bu yılda festivalde yerini alacak. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da çok sayıda sanatçının Beypazarı konulu fotoğraf ve resim sergileri festivalin sanatsal yönünü ortaya koyacak.
Beypazarı’nın simgesi olan havuç konseptli yarışmaların yanında farklı yarışmalarda yapılacak. Geleneksel Beypazarı Havuç Güzeli Yarışması, Yöresel Beypazarı Yemekleri Yarışması ve Havuç Yetiştiriciliği Yarışması 13.Uluslararası Beypazarı ve Yöresi Festivali’nin yarışmaları olacak.
 
Defileler Merakla Bekleniyor
 
Telkari gümüş işlemeciliği ile ünlü Beypazarı takıları ve yöresel kıyafetlerinin sunumunun yapılacağı defileler merakla bekleniyor. Kız Meslek Lisesi ve Halk Eğitim Merkezince hazırlanan defile festival açılışında sergilenecek. Ayrıca ünlü modacı Ahmet Özceyhan’ın koreografisi ile hazırlanan “Beypazarı Yöresel Kıyafet ve Takı Defilesi ise festivalin ikinci günü akşamı Ece Gürsel ve Şebnem Schaefer gibi ünlü mankenlerin katılımıyla gerçekleştirilecek.
 
 
Milli Piyango 9 Haziran Çekilişi Beypazarı’nda…
Festival kapsamında Milli Piyango idaresinin 9 Eylül 2012 tarihli çekilişi de Beypazarı’nda yapılacak. Milli Piyango çekilişinde sanatçılar Elif Doğan ve Mustafa Özcan şarkılarıyla programda konser verecek.
 
 
Festivalin son günü akşamı Beypiliç Sponsorluğunda şehir stadında düzenlenecek konserde Volkan Konak sahne alacak.
 
 
Festival için hummalı çalışmaların sonuna yaklaştıklarını söyleyen Beypazarı Belediye Başkanı M. Cengiz Özalp; festival süresince sokak şenlikleri, konserler, gösteriler, müzik etkinlikleri, yarışmalar, defileler, yurt dışından gelecek olanların gösterileri ile birbirinden renkli görüntülere sahne olacağını belirtirken herkesi Beypazarı Festivaline davet etti.