Her yıl mayıs ayının ikinci pazar günü tüm dünyada çeşitli etkinliklerle kutlanan Anneler Günü Sincan’da bir başka yaşandı. Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Sincan’da yaşayan vatan uğruna evlatlarını feda eden şehit anneleri ile bir araya geldi. Bu özel günde onları yalnız bırakmayan Başkan Tuna, eli öpülesi tüm annelerin Anneler Günü’nü kutladı.
 
Sincan Belediyesi, Anneler Günü’nde şehit annelerini yalnız bırakmadı. Dünya genelinde her yıl mayıs ayının ikinci pazar günü kutlanan Anneler Günü, Sincan’da başka bir anlam kazandı. Sincan Belediyesi, ülkenin bölünmez bütünlüğü için hayatlarından vazgeçip, vatanın dört bir yanında şehadet çiçekleri gibi açan şehitlerimizin cennet kapısı anneleri ile Anneler Gününde bir araya geldi. Anneler; hatırlanmanın sevinci ile evlat acılarının bir nebze olsun hafiflediğini ifade etti.
 
Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna; annelik vazifesinin çok kutsal bir anlam taşıdığını vurgulayarak, “Bizleri dünyaya getiren, yetiştiren, üzerimizde büyük emeği ve hakkı olan annelerimiz için ne yapsak azdır. Bu anlamlı günde, evlatlarını kaybetmiş şehit annelerimizi unutmadık. Sizler şehitlerimizin bize emaneti, bizler de sizin birer manevi evlatlarınızız. ”dedi.