Kentsel Yenileme Projesindeki son durum hakkında vatandaşı bilgilendiren Başkan Tuna, soruları tek tek cevapladı.

“Sağlam Konutlar, Sağlıklı Yaşamlar” için Kentsel Yenileme Projesinin hayati öneme sahip olduğunu söyleyen Başkan Tuna, Sincan’daki riskli binaların da yenileneceğini belirtti.
 
Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Osmanlı Mahallesi sakinleri ile bir araya gelerek Kentsel Yenileme Projesindeki son durumu anlatmaya devam ediyor.

Osmanlı Mahallesinde Ceren Sitesinde yapılan toplantıya yoğun ilgi gösteren mahalle sakinleri, akıllarına takılan soruları Başkan Tuna’ya sorma imkanı yakaladı.

Soruları tek tek yanıtlayan Başkan Tuna, Kentsel Yenileme Projesi’nin sağlıklı yaşamlar için çok önemli olduğunu söyledi. 
 
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile birlikte yürütülen çalışmaların hızla devam ettiğini söyleyen Sincan Belediye Başkanı Doç Dr. Mustafa Tuna;“ Riskli binalarda yaşayan vatandaş ile Hükümetimiz el ele vererek sağlıklı yaşam alanları oluşturuyor. Vatandaşımızın Bakanlığın belirlendiği lisanslı firmalara başvurarak binasının kontrolünü yaptırması gerekiyor. Bina sağlam değilse Bakanlık vatandaşa kira ya da aldığı faizin konutta %4’ünü, işyerinde ise %3’ünü karşılayarak destek oluyor. Bunun yanı sıra noter harcı, belediyelerce alınan harçlar, tapu harcı gibi kanunda belirtilen vergilerden muaf tutuluyor.” dedi.
 
VATANDAŞLA EL ELE VERİLİYOR
 
“Sağlam Şehirler, Sağlam Gelecek İçin”  Sincan’daki Kentsel Yenileme çalışmaları geçtiğimiz günlerde Doğankent Yapı Kooperatifi’nin yıkımını ile başlayan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Saraycık ve Ulubatlı Hasan Mahallerinde de çalışmalarına devam ediyor. 
 
Proje ile ilgili akıllardaki soruları vatandaşın aklındaki soru işaretlerini gidermek içinde Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, vatandaşın sorularını yanıtlamaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Saraykent Sitesinde bir toplantı yapan Başkan Tuna, bu kez de Ceren Sitesinde vatandaşın sorularını yanıtladı. Başkan Tuna, Hükümet ve vatandaşın el ele vererek yürüteceği Kentsel Yenileme Projesinin Türkiye için büyük bir adım olduğunu belirtti.