Yüz yüze ve oldukça sıcak bir ortamda gerçekleşen görüşmelerde ilçe sakinleri, Başkan Tuna’ya istek ve önerilerini birinci ağızdan ulaştırma fırsatı yakalıyor.
 
Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna göreve geldiği günden bu yana “Birlikte Yönetim” anlayışı ile ilçe halkının istek, öneri ve şikayetlerini dinlemeye ve hizmetleri bu yönde gerçekleştirmeye devam ediyor. Cuma günleri düzenlediği Halk Günleri ile vatandaşla yüz yüze görüşen Başkan Tuna, vatandaşın mutluluğuna da sıkıntısına ortak oluyor. Vatandaşın sıkıntılarına çözüm üretmeye çalışan Tuna, istek ve önerilerini dinliyor.
 
EN KOLAY ULAŞILABİLEN BAŞKAN
 
Başkan Tuna, göreve geldiği günden bu yana binlerce ilçe sakini ile görüştü. Bu özelliği ile de en kolay ulaşılan ve insanları en çok dinleyen belediye başkanlarının başında geliyor. Cuma günleri düzenlenen Halk Günlerine vatandaşın ilgisi de oldukça fazla… Kimi sıkıntısını anlatırken kimi Başkan’a teşekkürlerini sunuyor. Kimileri de halk günlerine sadece Başkan Tuna’yı görmek ve tanışmak için geldiğini belirtiyor.
 
“BU İLÇEYİ HEP BİRLİKTE YÖNETİYORUZ”
 
Vatandaşımızın sıkıntılarına çözüm aramak ve onları dinlemek bizlerin en büyük görevi diyen Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna; “Halkımızın sıkıntılarını dinleyecek ilk kapı biz olmalıyız. Biz Belediye olarak imkanlarımız ölçüsünde onların derdine derman, sıkıntısına çözüm bulmak için görev başındayız. Gücümüzü Belediye olarak halktan alıyoruz.
 
Bu ilçeyi hep beraber el ele yönetiyoruz.” dedi.
 
Cuma günleri gerçekleştirilen Halk Günleri, Sincan Merkez Bina ile Yenikent ve Temelli ek hizmet binalarında gerçekleştiriliyor. Her Cuma farklı bir hizmet binasında gerçekleşen halk günlerine katılan herkes Başkan Tuna ile birebir görüşebiliyor.