Göreve geldiği ilk günden itibaren kent yönetiminde 7’den 70’e herkesle “ortak akıl” ilkesi çerçevesinde hareket ederek, ulaşımdan altyapıya kadar Başkentlileri yakından ilgilendiren birçok yeni karara ve projeye imza attı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Belediye Başkanları Birliği tarafından düzenlenen yarışmada vatandaşların oyuyla “En beğenilen Büyükşehir Belediye Başkanı” seçildi. Başkent’te Başkan Tuna’nın ev sahipliğinde gerçekleşen ve Türkiye ile birlikte 16 üye ülkenin belediye başkanları ile temsilcilerinin katıldığı Dünya İdari Kentler 1. Genel Kurulu’nda, 2018-2020 dönem başkanlığına seçilen Başkan Tuna, birlik bayrağını teslim aldı.

Ankara'da ekmek fiyatına 1 ay sonra yeniden zam! Ankara'da ekmek fiyatına 1 ay sonra yeniden zam!

24 SAAT KESİNTİSİZ VE TEK KARTLA ULAŞIM DÖNEMİ BAŞLADI

Başkan Tuna, vatandaşlardan gelen en yoğun talebin ulaşım olması nedeniyle ilk talimatını verdi ve Kasım 2017’den itibaren Ankara’da 24 saat kesintisiz şehir içi ulaşım dönemi başladı. Bir ay dolmadan Başkan Tuna’nın bir başka müjdesi de toplu ulaşım kartları arasında bakiye aktarımı konusunda oldu. Ankarakart’lar arasında karttan karta bakiye aktarımı ve kredi kartı ile yükleme sağlandı. Başkentlileri sevindiren bir başka karar ile ayrıca Ankarakart, 12 Nisan’dan itibaren banliyö hatlarında BAŞKENTRAY’da kullanıma açıldı.

Başkent’te tek kartla ulaşım dönemi başladı.

İLK İNDİRİM UYGULAMASI SU İLE 16 İLÇEDE YAPILDI

Aralık ayında Başkan Tuna, “Başkent indirimleri”nin ilkini su faturalarından başlattı. İlk etapta 16 ilçede bulunan mandıralar için su ve atık su bedellerinde yüzde 5, Ankara genelinde bulunan mandıralar için de yüzde 50 oranında indirim yapıldı. Ankara genelinde ayrıca açma-kapama bedelleri yüzde 30 oranında indirildi.

İkinci su indirimi müjdesi de gecikmedi. Başkan Tuna, 17 Eylül’den itibaren Ankara’daki tüm işyerleri ve konutlarda 17 Eylül’den itibaren geçerli olmak üzere su faturalarında yüzde 17 oranında indirim yaptıklarını şu sözlerle duyurdu: “Hesaplamalarımızla ancak bu kadar indirim yapabiliyoruz. Dış ekonomik saldırılara karşı vatandaşlarımızın yanında olmak ve destek olmak düşüncesiyle bunu gerçekleştiriyoruz.

Bu bir motivasyon ve bir katkımız olsun istiyoruz. Konut, işletmeler tüm aboneleri kapsıyor ve merkez dahil 25 ilçenin tamamında indirim uygulayacağız.”

Göreve geldiği ilk günden itibaren kent yönetiminde 7’den 70’e herkesle “ortak akıl” ilkesi çerçevesinde hareket ederek, ulaşımdan altyapıya kadar Başkentlileri yakından ilgilendiren birçok yeni karara ve projeye imza attı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Belediye Başkanları Birliği tarafından düzenlenen yarışmada vatandaşların oyuyla “En beğenilen Büyükşehir Belediye Başkanı” seçildi.

Başkent’te Başkan Tuna’nın ev sahipliğinde gerçekleşen ve Türkiye ile birlikte 16 üye ülkenin belediye başkanları ile temsilcilerinin katıldığı Dünya İdari Kentler 1. Genel Kurulu’nda, 2018-2020 dönem başkanlığına seçilen Başkan Tuna, birlik bayrağını teslim aldı.

24 SAAT KESİNTİSİZ VE TEK KARTLA ULAŞIM DÖNEMİ BAŞLADI

Başkan Tuna, vatandaşlardan gelen en yoğun talebin ulaşım olması nedeniyle ilk talimatını verdi ve Kasım 2017’den itibaren Ankara’da 24 saat kesintisiz şehir içi ulaşım dönemi başladı. Bir ay dolmadan Başkan Tuna’nın bir başka müjdesi de toplu ulaşım kartları arasında bakiye aktarımı konusunda oldu. Ankarakart’lar arasında karttan karta bakiye aktarımı ve kredi kartı ile yükleme sağlandı. Başkentlileri sevindiren bir başka karar ile ayrıca Ankarakart, 12 Nisan’dan itibaren banliyö hatlarında BAŞKENTRAY’da kullanıma açıldı. Başkent’te tek kartla ulaşım dönemi başladı.

İLK İNDİRİM UYGULAMASI SU İLE 16 İLÇEDE YAPILDI

Aralık ayında Başkan Tuna, “Başkent indirimleri”nin ilkini su faturalarından başlattı. İlk etapta 16 ilçede bulunan mandıralar için su ve atık su bedellerinde yüzde 5, Ankara genelinde bulunan mandıralar için de yüzde 50 oranında indirim yapıldı. Ankara genelinde ayrıca açma-kapama bedelleri yüzde 30 oranında indirildi. İkinci su indirimi müjdesi de gecikmedi.

Başkan Tuna, 17 Eylül’den itibaren Ankara’daki tüm işyerleri ve konutlarda 17 Eylül’den itibaren geçerli olmak üzere su faturalarında yüzde 17 oranında indirim yaptıklarını şu sözlerle duyurdu: “Hesaplamalarımızla ancak bu kadar indirim yapabiliyoruz. Dış ekonomik saldırılara karşı vatandaşlarımızın yanında olmak ve destek olmak düşüncesiyle bunu gerçekleştiriyoruz. Bu bir motivasyon ve bir katkımız olsun istiyoruz. Konut, işletmeler tüm aboneleri kapsıyor ve merkez dahil 25 ilçenin tamamında indirim uygulayacağız.”