Başbakan Binali Yıldırım, Hamamönü'nde açılan Mehmet Akif İnan Vakfı'nın açılış töreninde Altındağ Belediyesi'ne teşekkür etti.

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki'nin de yer aldığı törende, devlet erkanı da tam kadro olarak hazır bulundu.

Açılışı yapılan vakıfta Memur-Sen ve Eğitim-Bir Sen'in kurucu genel başkanı Mehmet Akif İnan'ın hatırasının yaşatılacağını belirten Başbakan Yıldırım, bu çatı altında nitelikli projelere ve güzel çalışmalara imza atılacağını söyledi.

Başbakan Yıldırım "6 Ocak'ta yani vefatının 18'inci yıl dönümünde Mehmet Akif İnan'ın hasretini bir kez daha yüreğimizde hissedeceğiz.

Altındağ'da bir hayal daha gerçeğe dönüşüyor Altındağ'da bir hayal daha gerçeğe dönüşüyor

Mehmet Akif İnan ve bütün merhumlar için bir Fatiha okumanızı istirham ediyorum. Akif hocamızın sevdaları ve ufku ondan bir miras olarak son derece gür bir sedayla yankılanıyor." dedi.

Mehmet Akif İnan'ın Kudüs şairi olarak bilindiğine de dikkat çeken Başbakan Yıldırım, İnan'a olan sevgisini "Mescid-i Aksa'yı gördüm düşümde/Bir çocuk gibiydi ve ağlıyordu/Varıp eşiğine alnımı koydum/Sanki bir yeraltı nehri çağlıyordu" dizeleriyle ortaya koydu. Başbakan Yıldırım, vakfın açılmasında desteğini esirgemeyen Altındağ Belediyesi'ne de teşekkür etti.