Beypazarı’na gelen Bakan Yıldız, daha önce de Beypazarı’na gelmiş, ilçeyi ve ilçe halkının samimiyet ve sıcaklığını çok beğendiğini ifade etmişti.

Cumartesi günü öğle saatlerinde ilçeye gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ilk olarak Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan’ı makamında ziyaret etti.

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, “Seçim vaadlerimde halkımıza söz vermiştim.2014 kış ayında Beypazarı’nın doğalgazla ısınmasını istediğimi ve bakanımız Taner Yıldız’ı ilçemizde konuk edip bu işi çözeceğimizi belirtmiştim.Seçimi kazanmamızın hemen ertesinde bakanımızın bu ziyareti bizleri onurlandırdı, mutlu etti” dedi.

Öğle namazı için Beypazarı tarihi Sultan Alaaddin Camii’ne geçen Bakan Taner Yıldız, Belediye Başkanı Tuncer Kaplan ve Belediye Meclis Üyeleri saat 13:00 te çıktıkları Belediye binasından, camiye 2 saati aşkın bir sürede varabildiler.

Samimiyeti ve mütevazılığıyla dikkat çeken Bakan Yıldız, Demirciler ve Alaaddin Sokak’ta tüm vatandaşlarla sohbet etti.Sakarya, Bolu, İzmir, İstanbul ve birçok farklı ilden geldiğini belirten turistleri gören Yıldız, “Başbakanımızıda bu yollarda yürütmeli bu ortamı bu insanların sıcaklığını, bu güzellikleri görmesini sağlamalıyız” dedi.

Bakan Yıldız Belediye ve Cami arasında yüzlerce vatandaşla tek tek hatıra fotoğrafı çektirip, kendisine çeşitli hediyeler ve ikramlarda bulunan küçük esnafı da mutlu etti. 

Gözleme yapan ev hanımlarının tezgahlarındaki tüm gözlemeleri Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan ile yanında bulunan kalabalığa ve turistlere ikram eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, daha sonra Hıdırlık Tepesi’nde çay içerek yorgunluk attı.