Altay Tankı düşmana korku sarmaya başladı Altay Tankı düşmana korku sarmaya başladı
 Seçim gecesi yaptığı açıklamaları ile koalisyona kapısını kapatan Bahçeli, o dönem erken seçimi gündeme getiren ilk lider oldu.

Bahçeli, 14 Haziran'da “Erken seçim olmalı. 15 Kasım ve sonrasında seçimi bekleyebiliriz, bunun için de hazırlıklı olmalıyız" açıklamasında bulundu. Her fırsatta erken seçim sinyali veren Bahçeli, Kırıkkale'de de “Erken seçimden korkmuyoruz. Her an seçim olacakmış gibi Kırıkkale'den bugün startı veriyoruz" dedi.

Dün de yazılı açıklamayla AK Parti ile CHP'ye koalisyon çağrısında bulunan Bahçeli, “Seçim tekrarına olumlu bakmamız mümkün olmadığı gibi, azınlık hükümeti ya da seçim hükümeti kurulmasına da sıcak yaklaşmamız olmayacak bir şeydir" ifadelerini kullandı.

BEKLENTİSİNİ AÇIKLADI

Bahçeli, şöyle devam etti: “Beklentimiz, AKP ile CHP'nin dürüstçe, hiçbir hesap yapmadan, korkularını aşarak, anlaşmazlığa neden olan tekliflerini soğumaya alarak tekrar bir araya gelmenin yollarını bulmalarıdır. Bu şartlar altında Türkiye hükümetsiz bırakılmamalıdır. AKP ile CHP'nin son defa bir araya gelerek koalisyon düğümünü çözmeleri tarihi bir zorunluluk, milli bir sorumluluktur. Koalisyon hükümeti kurulmasıyla ilgili az da olsa ümit kırıntıları vardır."

HİÇBİR ŞEY BİTMEDİ

Bahçeli, açıklamasnıda şu ifadelere yer verdi: “Kamuoyuyla paylaştığımız daha önceki ilke ve şartlarımızın kabulü halinde, önce ülkem ve milletim diyen Türk siyasetinin 46 yıllık dev çınarı Milliyetçi Hareket Partisi değil elini, gövdesini taşın altına koymaya kararlıdır. Hiçbir şey bitmiş gibi düşünülmemelidir. MHP varsa her zaman Türk milleti ve Türkiye için ümit vardır."