Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada AŞTİ'nin baştan aşağı yenileceği açıklamasına yer verildi. 

Mizahi bir dille yenileceği ifade edilen AŞTİ artık yenilenecek vurgusu yapıldı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

1. Beni hatırladınız mı? Ben o buz gibi Ankara ayazında soğuğu içine çekip sizi tir tir titreten ama vazgeçemediğiniz o demir bankım. Ben neler gördüm neler...

2. Ben sadece bank değilim. Kimi zaman uyumak isteyenlere sıcak bir yatak kimi zaman da dinlenmek isteyenlere rahat bir koltuk oldum. Ne kavuşmalar gördüm. Hasretle yol gözleyenler, özlemler, vuslatlar... Ben nerede miyim?

Her Ankaralı zaten bilir, AŞTİ'deyim!

3. AŞTİ'nin demirbaşıyım ben. Herkes yolcu, ben hancıyım… Ah o kalabalıklar yok mu? Kimi asker ocağına gider havaya 3 kere atılır 2 kere tutulur; kimi yavrusuna kimi de sevdasına sarılır... Uğurlamalar genelde hüzünlüdür.Geliş sevinçlerinin ise gözünü seveyim.

Ankara için yoğun yağış uyarısı! Ankara için yoğun yağış uyarısı!

4. Fakat ben ve arkadaşlarım artık yorulduk, eskidik. Bizim şöyle baştan aşağı güzel bir yenilenmeye ihtiyacımız var. Sesimizi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Mansur Yavaş duydu. Hatta ta seçim zamanı 'AŞTİ artık yenilenecek' dedi.

5. Evimizi yenilemek için müjdeyi de yakın zamanda verdi. 'Şeffaf Belediyecilik' anlayışıyla her ihalede olduğu gibi bizim ihalemiz de canlı yayınlanacak. 'AŞTİ Kompleksinin Yönetmeliklere Göre Yenileme Yapım İşi' 25 Kasım 2020 Çarşamba saat 14.30’da ABB TV’de olacak.

6. Gelişip büyümeye, yenilenen Ankara'yla karşınıza çıkmaya devam edeceğiz. Böyle olacak diyorlar… Takipte kalın...