Ankara'da hırsızlık olayları arttı: 18 gözaltı Ankara'da hırsızlık olayları arttı: 18 gözaltı

Ankara'da Kurban Bayramı’nda çevreye bilinçsizce atılan atık ve artıklardan dolayı altyapının zarar gördüğünü belirten yetkililer,“Kurban Bayramı’nda kesilen kurbanların atıklarını kanalizasyon ve yağmursuyu kanallarına atmayın. Tıkanan kanallar sonucu ciddi zararlar meydana gelmektedir” dediler.

Dere yataklarına, atıksu ve yağmur suyu hatlarına araba lastikleri, çöp torbaları, boş damacanalar, hafriyat atıkları ve özellikle Kurban Bayramı’nda kurban atıklarının atıldığını hatırlatan ASKİ yetkilileri, “Bazı vatandaşlar, Kurban atıklarını kanallara atıyor. Kurban atıklarının hatlara atılması sonucunda kanallar tıkanıyor, büyük zararlar meydana geliyor.

Yağış durumunda atıklarla tıkanan hatlardan dolayı ciddi su baskınları yaşanıyor” diye konuştular.

ASKİ’nin, Kurban Bayramı tatili süresince, yapılan hizmetlerin kesintisiz sürdürülmesi amacıyla gerekli tüm önlemleri aldığını belirten yetkililer, şunları kaydettiler:

“Vatandaşlarımızdan kurban atıkları konusunda duyarlı olmalarını, kurban atıklarını, kurban kesim yerlerinde gösterilen uygun yerlere bırakmalarını, çöpleri kanal hatlarına atmamalarını, atan kişileri ise uyarmalarını ya da zabıta ekiplerine ve bağlı bulundukları yerin emniyet güçlerine bildirmelerini istiyoruz. Başkentlilerin bu konuda da duyarlı olacaklarına inanıyoruz. Bu vesileyle vatandaşlarımızın ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramını tebrik ediyoruz.”