Sağlıkta da çok önmeli çalışmalara imza atıldı. 10-15 kişinin aynı koğuşlarda kaldığı hastanelerden artık çift yada tek kişilik odalarda hastalar misafir ediliyor.

Ankara'ya deniz sonunda geldi! Ankara'ya deniz sonunda geldi!

Ak Parti hükümetinin özellikler şehir hastaneleri projeleri devrim niteliğinde kuruluşlar.

Dünyanın tek parçada yapılan en büyük hastane kompleksi olma özelliğine sahip Ankara Bilkent Şehir Hastanesi'nin açılışı için geri sayım başladı. Günde 100 bin hastaya hizmet verebilecek kapasitede olan hastane, yönetimiyle de dünyada eşsiz olacak. 6 başhekimin atanacağı hastaneyi, 2 CEO yönetecek.

3 bin 600 yataklı hastanede sağlık personelinin dışında bin 500 kişi hizmet verecek. Önümüzdeki günlerde ilk bölümünün açılacağı dünyanın en büyük tek parçalı hastane kompleksinin nasıl işletileceğine ilişkin tüm ayrıntılar ortaya çıktı.

EKİMDE AÇILIŞ YAPILACAK

İnşaat alanı tamamen bitti. Malzeme alımlarında sona yaklaşıldı. Taşınmada kaos çıkmaması için taşınmalar bölüm bölüm yapılacak.

En geç Ekim'de ilk bölüm açılacak. 6 kuleden oluşacak. Zübeyde Hanım, Zekai Tahir, Numune, Ulucanlar, Yüksek İhtisas, Dış Kapı hastanelerinin isimleri her kulede yaşatılmaya devam edecek. Her kule 600 yataktan oluşacak. Toplam 3 bin 600 yataklı olacak. 6 kulenin alt katı bitişik ameliyathane ve yoğun bakım servisi olarak hizmet verecek.

Her kule için bir başhekim görevlendirilecek. Doktor ve hemşirelerle ilgili işlemler ilgili başhekim tarafından yürütülecek.

SORUNLAR TAHKİME GİDECEK

Günlük 100 bin kişilik akış bekleniyor. Her kulenin altında kendine ait otopark olacak. Metro hastane içine kadar girecek.

Yeni yol yapım çalışması sona ermek üzere. Hastaneye gelişlerde, hasta ve hasta yakınına yol gösterici personel görevlendirilecek. Kadın doğum, çocuk, ortopedi, geriatri, fizik tedavi, kalp, akciğer, dahili bilimler branşlaşacak. Türkiye'nin en özellikli ameliyatları ve en ileri teknoloji sağlık hizmetleri burada verilecek.

ÜST MÜDÜRÜ OLACAK

Toplam 6 başhekim atanacak. İdari işlemler için bakanlıktan bir CEO görevlendirilecek. Hizmet satın alınan şirkettin de idari bir üst müdürü olacak. Şirket ile bakanlık 25 yıllık kontrat imzalayacak. Yönetim kontratında her türlü gecikme işlemi için karşılıklı penaltılar uygulanacak. Sağlık cihazının kaç dakika içinde tekrar işleme girmesinden, arızalı lambanın yapımına kadar tüm detaylar kontrat içinde yapılacak.