Cadde ve bulvarların asfaltını yenileyen Büyükşehir Belediyesi, yol çizgilerini de çekerek yaya ve araç trafiği acısından daha güvenli hale getirdiği bulvarları, Ankaralıların hizmetine sunuyor.

Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapılan çalışmayla; Başkent’in en merkezi ve önemli bulvarlarından Atatürk Bulvarı’nın Ulus Atatürk Heykeli ile Sıhhiye Köprüsü arasında kalan bölümü, gece gündüz çalışılarak 4 gün gibi kısa bir sürede asfaltı yenilenerek modifiye asfalt ile kaplandı.

Yol ve yaya çizgileri de çekilen Bulvar, pırıl pırıl bir görünüme kavuşturuldu.

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar, “Atatürk Bulvarı’nda asfalt yenilenmesine ihtiyaç duyulan Ulus Atatürk Heykeli ile Sıhhiye Köprüsü arasında kalan bölümde çalışma yaptık. Ekiplerimiz gece gündüz çalışarak, bulvarın yıpranan asfaltını yenileyip, aşınma tabakası olarak modifiye asfalt ile kapladı. Yol ve yaya çizgileri de çekilen Bulvarı yepyeni haliyle Başkentlilerin hizmetine sunduk” dedi.

Ankara Emniyet'inden çocuk kaçırma haberlerine ilişkin açıklama Ankara Emniyet'inden çocuk kaçırma haberlerine ilişkin açıklama

Asfalt yenileme çalışmalarının Başkent’in merkezinde yoğun olarak yapıldığını kaydeden Vedat Üçpınar, Dikmen Caddesi’nin de yenilendiğini belirtti.Geçen yıl Dikmen Caddesi’nin Polis Evi’nin bulunduğu Çetin Emeç Bulvarı kesişiminden, Konya Yolu kesişimine kadar asfaltının ve kaldırımların yenilendiğini belirten Vedat Üçpınar, “Geçen sene asfalt ve kaldırımlarını yenilediğimiz Dikmen Caddesi’nde mevsim koşullarından dolayı son tabaka olarak modifiye aşınma tabakasını serememiştik. Modifiye asfalt çalışmasını da yaparak Dikmen Caddesi’ni son derece modern hale getirdik” diye konuştu.

Vedat Üçpınar, gelen talep üzerine Dikmen Caddesi'nde refüjün de kaldırıldığını belirterek, “Dikmen Caddesi’nde araçların rahat hareket edebilmesi ve yaya geçişlerinde yaşanan sıkıntılarla ilgili vatandaşlardan gelen şikayet ve talepler üzerine refüjde bulunan bariyerler kaldırılarak, yerine yol çizgileri çekildi. Asfaltı yenilenen, yol ve yaya çizgileri çekilen cadde yepyeni görüntüsüyle çok daha modern, yaya ve araç trafiği bakımından daha güvenli hale geldi” dedi.

-MERKEZDE YOĞUNLAŞAN ÇALIŞMA…

Asfalt yenileme çalışmalarının Başkent’in merkezi caddelerinde yoğunlaştığını belirten Vedat Üçpınar, “Ankara’nın merkezi caddelerinde ve Çankaya İlçesi’nde gece gündüz 7/24 yaptığımız asfalt yenileme çalışmaları çerçevesinde pek çok cadde ve bulvarın asfaltını yenileyerek modifiye asfalt ile kapladık” dedi.

Modifiye asfalt çalışmaların özellikle Çankaya’da Gazi Osman Paşa’da yoğunlaştığını belirten Vedat Üçpınar, “Bülbülderesi Caddesi, Belligün Caddesi, Esat Caddesi, Yavuzevler Sokak, Serhat Caddesi, Tunalı Hilmi Caddesi, İran Caddesi, Arjantin Caddesi, Filistin Caddesi, Kuleli Caddesi’nde modifiye asfalt çalışması tamamlandı” diye konuştu. Bülbülderesi Caddesi’nde de yol çizgilerinin tamamlanarak pırıl pırıl hale getirildiğini ve vatandaşların hizmetine sunulduğunu kaydeden Vedat Üçpınar, modifiye asfaltla kaplanan diğer caddelerde de yol çizgi çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Modifiye asfaltın hava koşullarına, ağır taşıtların asfalt yüzeyinde yaptığı yıpranmaya ve trafik yüküne karşı çok daha mukavemetli olduğunu belirten Üçpınar, “Yaptığımız asfalt yenileme ve aşınma tabakası olarak modifiye asfalt serim çalışmalarımızla Başkent merkezde cadde ve bulvarlar adeta yenilendi ve yol çizgilerinin de çekilmesiyle modern bir görünüme kavuştu” dedi.