Ankara genelinde bulunan dev park ve mesire alanlarında aileleriyle birlikte hoşça vakit geçirmek isteyen Başkentliler, Göksu, Mavi Göl, Mogan, Harikalar Diyarı gibi kentin önemli dinlenme merkezlerinde, mangal keyfi yaptı.

Mansur Yavaş bir konsere 10 Milyon TL mi ödedi? Mansur Yavaş bir konsere 10 Milyon TL mi ödedi?

Yeşil ile mavinin bir arada bulunduğu parklarda bir yandan yorgunluk atan aileler, kent yaşamının gürültülü ortamından uzaklaşarak, doyasıya da dinlenme fırsatı yakaladı. Her türlü aktivitenin merkezi olan mesire alanlarında, kamelyalarda istirahat eden, mangal yakan, yürüyüş yapan vatandaşlar güzel bir gün geçirirken, çocuklar da 7 gün 24 saat güvenlik kontrolü altında olan parklarda huzur ve güven içerisinde oyunlarını oynadı.

Ankara’nın dev rekreasyon alanlarından Mogan Park’ta hafta sonu hareketliliği günün erken saatlerinde başladı. Ailecek parka gelen vatandaşlar, ağaçların altında istirahata ederken, çocuklar top oynayıp, ip atladı. Mangal keyfi yapmayı tercih eden vatandaşlar ise Mogan Park içerisinde bulunan mangal sahalarında yerlerini alarak, pişirdikleri yiyeceklerin keyfini çıkardı. Çankaya, Mamak ve Batıkent’ten gelen aileler zaman zaman bir araya geldiklerini belirterek, Moğan Park’ta bu sene ilk kez buluştuklarını anlattılar. Çankaya’dan gelen aile adına konuşan Osman Yalçın, “Bu sene ilk olarak Mogan Park’a geldik. Çoğunlukla ailece Ahlatlıbel’e gidiyoruz.

Mogan Park çok güzel, hem ağaçların altında oturuyoruz, hem suyun serinliğini hissediyoruz hem de Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği mangal sahasında, etimizi pişirerek yiyebiliyoruz.

Mogan Park’ı özellikle tercih ediyoruz” dedi. Batıkent’te yaşayan aileden Haydar Aday da, “Arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine, 3 eski arkadaş ailelerimizle birlikte Mogan Park’ta buluşmaya karar verdik. Sabah saat 8.30’da parka geldik, kahvaltımızı yaptık. Şimdi su kenarında, gölgede istirahat ederek haftanın yorgunluğunu gideriyoruz. Daha sonra mangal yaparak, hafta sonumuzu ailece en iyi şekilde değerlendirmiş olacağız” diye konuştu. Osman Tıknaz adlı vatandaş ise “Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını çok beğeniyorum. Parklar çok güzel. Özellikle şehir turu gezileri iyi düşünülmüş, sayısı artırılsa çok iyi olur” dedi.