Bugüne kadar 9 ilçede toplam 207 ÖTA bu sisteme dahil olurken, 30 Mayıs 2022 Pazartesi gününden itibaren Polatlı-Ankara hattında 35, Polatlı-Haymana hattında 2 ve Polatlı-Beypazarı hattında ise 1 araçta ANKARAKART geçerli olacak.

Başkent’te ulaşımın konforlu ve kesintisiz olması için çalışmalarını sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, EGO Otobüsleri, Raylı Sistemler ve Özel Halk Otobüslerinden (ÖHO) sonra Özel Toplu Taşıma Araçlarında da (ÖTA) ANKARAKART kullanımını yaygınlaştırıyor.

EGO Genel Müdürlüğü, toplu ulaşımda Elektronik Ücret Toplama Sistemi olarak adlandırılan ANKARAKART’a gelen yoğun talep üzerine Polatlı ilçesinde de geçiyor.

Ankara'nın o ilçesindeki 40 yıllık su sorununa çözüm Ankara'nın o ilçesindeki 40 yıllık su sorununa çözüm

9 İLÇEDE 207 ÖTA’DA ANKARAKART KULLANILIYOR

Bugüne kadar Çubuk-Ankara hattında 59, Akyurt-Ankara hattında 37, Elmadağ-Ankara hattında 19, Kahramankazan-Ankara hattında 28, Sirkeli-Ankara hattında 12, Lalahan-Ankara hattında 16, Hasanoğlan-Ankara hattında 18, Oyaca-Ankara hattında 6 ve Kalecik-Ankara hattında ise 12 adet olmak üzere olmak üzere toplam 207 ÖTA’da ANKARAKART kullanılmaya başlandı.

EGO Genel Müdürlüğü son olarak yaptığı çalışma ile; -Polatlı-Ankara hattında 35, -Polatlı-Haymana hattında 2 -Polatlı-Beypazarı hattında 1 adet Özel Toplu Taşıma Aracı’na Elektronik Ücret Toplama Sistemi kurulumunu tamamladı.

Polatlı ilçesinde 30 Mayıs 2022 Pazartesi gününden itibaren Başkentliler ANKARAKART’ı kullanabilecek.