Ankara'nın bir zamanlar gecekondu mahalleleri ile ünlü şimdilerde ise önemli kentsel dönüşüm projeleri ile adından söz ettiren Altındağ'a yeni bir hastane yapılacak.

 Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı, uzun süredir üzerinde çalıştıkları Altındağ Devlet Hastanesi projesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayı ile devlet yatırım programına alındığını duyurdu.

Altındağ'a hastane müjdesi... Altındağ Belediye Başkanı Doç.Dr. Asım Balcı, uzun süredir üzerinde çalıştıkları Altındağ DevletHastanesi projesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayı ile devletyatırım programına alındığını duyurdu.

Altındağ'da 4 yılda 4 bin bebeğe ulaştılar Altındağ'da 4 yılda 4 bin bebeğe ulaştılar

Altındağ'a hastane müjdesi, Altındağlılara bayram sevinciyaşattı. Başkan Balcı "Altındağlı vatandaşlarımıza verdiğimiz bir sözü dahayerine getirmenin haklı mutluluğunu yaşıyoruz.

Hastanemiz SayınCumhurbaşkanımızın onayları ile yatırım programına alındı. SayınCumhurbaşkanımıza Altındağ'a verdiği destek için, Sağlık Bakanımız SayınFahrettin Koca'ya baştan beri hep yanımızda olduğu için çok teşekkür ediyor,hastanemizin tüm vatandaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum."dedi.

ALTINDAĞ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Devlet hastanesinin Altındağ için çok önemli bir ihtiyaçolduğunun altını çizen Başkan Balcı "Altındağ büyük ve nüfusu oldukça fazla birilçe... Hastane Altındağımız için çok önemli bir ihtiyaç.... Bu konuyu SayınCumhurbaşkanımıza ilettik. Sağ olsunlar, bizi kırmadılar. Bölgemize yapılacakdevlet hastanesi, yatırım programına alındı.

Hastane, Türkiye'deki en büyük 10mahalle içinde bulunan Karapürçek mahallemizde Yeşil Kuşak Caddesi üzerineyapılacak. Bölgede yaşayan 250 binden fazla insana hizmet edecek. Altındağ'asağlık sıhhat kazandıracak, değer katacak inşallah..." ifadelerini kullandı.