Ankara'da trafik kazası: 13 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti Ankara'da trafik kazası: 13 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı ile Ankara-Sivas arasının 2 saate ineceğini söyledi.

Türkiye'nin ulaşım alanındaki dev hamlelerinin merkez üssü Ankara oldu. Ankara ile birçok il arasındaki mesafeler büyük ölçüde kısaldı. Bu sayede milli ekonomiye büyük katkı sağlandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Sivaslı bir kardeşimiz Yozgat, Kırıkkale, Ankara, Eskişehir’den geçerek kesintisiz bir şekilde İstanbul’a kadar ulaşabilecek." dedi.

Bakan Karaismailoğlu, "Özellikle önümüzdeki bir ay içerisinde çok büyük projelerin açılışlarını yapacağız. Bugün incelemelerini yaptığımız Ankara-Sivas demir yolu hattı da ülkemizin mega projelerinden bir tanesi. İnşallah bu ay içerisinde, Ramazan Bayramı’ndan sonra Ankara-Sivas hattını milletimizin hizmetine sunacağız. Bu da Türkiye Cumhuriyeti ulaşım tarihine, demiryolu tarihine altın harflerle yazılacak projelerimizden bir tanesi.

Türkiye genelinde 1400 kilometre hızlı tren işletmeciliği yapılıyor, buna Ankara-Sivas hattıyla birlikte 400 kilometre daha ilave edilecek. Sivaslı bir kardeşimiz Yozgat’tan, Kırıkkale’den, Ankara’dan, Eskişehir’den geçerek kesintisiz bir şekilde İstanbul’a kadar ulaşabilecek."